Mesut VARLIK/ YENİGÜN - Açılış İzmirli sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü

Karaca Kültür Merkezinde sanatseverlerle buluşan ‘Balaban Sanatçıları İzmir Buluşması’nda Yağlı boya tablo, akrilik, karışık teknik, metal, heykel ve mermer çalışmalarının yer aldığı serginin açılışını Kaya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya, yaptı. Açılış kokteyline Konak Belediye Başkanı adına Meclis Üyesi Ulvi Puğ, Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, Konak Kültür Müdürü Abdullah Tunalı, Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Açılışta konuşan Kaya, “Grup olarak kentimizde her ay yeni bir sanat organisazyonunu düzenlemenin mutluluğu içindeyiz. Amacımız, İzmirlileri sanatçılarla ve eserleriyle tanıştırmaktır. Bu bağlamda ülkemizdeki sanat aktivite programlarında yer almayı hedefliyoruz” dedi.

Karaca kültür merkezi sanat yönetmeni Meryem ipek ise, “İzmirlileri heyecanlandıracak mutlaka her sanatseverin görmesi gereken butik fuar tadında bir projeye imza atmanın mutluluğu içerisindeyiz, İzmir’de sanatın simgesi haline gelen bir kültür merkezini temsil etmekten onur duyuyorum. Aramızda şuan sergide eserleri bulunan ressamlar yanı sıra sergimizi görmek için şehir dışından gelen ressam ve sanatseverlerinde bulunması ayrı bir mutluluk. Sergide bulunan sanatçılar Adviye Bal Soner Göksay , Alev Özas, İlayda Kepez, Ömer Mirdemir, Walid Farouk Ufuk Güneş Taşkın, Erkan Güler, Simge Kalfaoğlu, Zehra Başaran, Bülent Aytaç, Metin Özgör, Murat Özdoğru, Ömer Eken, Neslihan Demircioğlu, Betül Dura, Hatice Aras, Sinan Hussein, obin Çoban, İbrahim Mısırlıoğlu, Sami Kurt, Orhan Umut, Tolga Boztoprak, Mustafa Delioğlu, Alao Alhossoun, Meltem Akkaya, Dinçer Güngörür, İsmail Tetikçi, Raşit Altun ve Vedat Örs bulunuyor, tüm sanatseverleri bekliyoruz” dedi. Sergi 11 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

1- yenigün

Simge Kalfaoğlu

2- yenigün

Robin Çoban

3 - mesut varlık - yenigün

Mustafa Kaya

4- mesut varlık - yenigün

Emel Ağır, Ezgi İpek Bulut

5- mesut varlık - yenigün

Meryem İpek, Serhan Şarman

6- mesut varlık - yenigün

Sami Kurt, Merve Özdemir

7-- mesut varlık - yenigün

Nail Özlüsoylu

8- - mesut varlık - yenigün

Gönül Yılmaz, Abdullah Tunalı, Serpil Birsin

9- mesut varlık - yenigün

Miraç Şenyuva

10- mesut varlık - yenigün

Erkan-Serap-Nil-Nehir Güler

11- mesut varlık - yenigün

Meltem Akkaya

12- mesut varlık - yenigün

Gülten Yalmanbaş, Hatice Aras

13- mesut varlık - yenigün

Ulvi-Duygu Puğ

14- mesut varlık - yenigün

Derin-Hüseyin Aslan

15-- mesut varlık - yenigün

Nevcihan Özkan, Hüseyin Doğan

16-- mesut varlık - yenigün

Soner Göksay

17- mesut varlık - yenigün

Mehmet Koştumoğlu, Kenan Özdemir

18- mesut varlık - yenigün

Kerem Fahri Baykalmış

19-- mesut varlık - yenigün

Muzaffer Tağıl

20-- mesut varlık - yenigün

Gül-Devrim Çukur