Barış Eroğlu : Bizim soyadımız CHP’dir

Barış Eroğlu : Bizim soyadımız CHP'dir

Barış Eroğlu : Bizim soyadımız CHP'dir

Barış Eroğlu : Bizim soyadımız CHP'dir

Barış Eroğlu : Bizim soyadımız CHP'dir

Barış Eroğlu : Bizim soyadımız CHP'dir
30 Mayıs 2017 - 09:59

CHP 2014 Aliağa Belediye Başkan Adayı Barış Eroğlu, “Türkiye'nin her yerinde her birimizin adı farklı. Ama bizim soyadımız CHP'dir. Herkes soyadına uygun şekilde davranmalı” diye konuştu.

CHP 2014 Aliağa Belediye Başkan Adayı Barış Eroğlu, kongreler ve kurultay sürecinde CHP Genel Merkezi'ne çağrıda bulunarak, “2019 genel ve yerel seçimlerinde hangi mevkiden olursa olsun aday olmayı düşünen arkadaşlarımız, il ve ilçe kongrelerinde yönetimlerin asil ve yedek listelerine girmemeliler. Genel Merkezimiz kesinlikle bu konuyla ilgili bir genelge hazırlamalı ve üyelerimizi bilgilendirmeli. Çünkü il ve ilçelerde görev yapan arkadaşlarımız genel ve yerel seçimlerde aday olabilmek için görevlerinden istifa ediyorlar. Bu da ciddi bir boşluk oluşmasına neden oluyor. Genel Merkez bunun önüne geçebilmek için bir genelge yayınlar ve bunu tüzüğümüze koyarsa daha sağlıklı kongreler yaşayacağımızı düşünüyorum. Bana göre bu konu CHP'nin kırılma noktasıdır” dedi.

CHP 2014 Aliağa Belediye Başkan Adayı Barış Eroğlu, gündeme ve parti içi çalışmalarına dair özel açıklamalarda bulundu. Referandumda Aliağa'da alınan sonuçları değerlendiren Eroğlu, “Referandum sürecinde CHP örgütleri ve hayır bloğunda yer alan diğer sivil toplum kuruluşları çok iyi çalıştılar. Biz de Aliağa'da dilimizin döndüğünce yeni sistemin neler getirip neler götürdüğünü halkımıza anlatmaya çalıştık. Aliağa'da yüzde 66 'Hayır' oyu çıktı. Bu sonuç sevindiriciydi. Çalışmalarımızın başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

“GÖNLÜM RAHAT”

Ancak oy sayımında YSK'nin aldığı karar referanduma gölge düşürdü. Bir karar verildikten sonra kararı belirleyecek olan kurumun bazı şeyleri değiştirmesi bizleri üzdü. Genel Merkezimiz bununla ilgili hukuki işlemleri başlattı. Hayır bloğunun içerisinde yer alan bir birey olarak açıkçası gönlüm çok rahat. Elimden geldiğince başkanlık sistemini Aliağa'da anlatabildiğimi düşünüyorum” dedi.

“SOYADIMIZ CHP”

Partideki kırgınlıkların bir tarafa bırakılması gerektiğini vurgulayan Eroğlu, “Siyasetle uğraşan insanların mevki isteklerinden arınıp, bulundukları siyasi partiyle birlikte hareket etmelerinin daha kıymetli olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin her yerinde her birimizin adı farklı. Ama bizim soyadımız CHP'dir. Herkes soyadına uygun şekilde davranmalı. Bizi birarada tutan şey CHP'li olmaktır. Bizim bizden başka dostumuz yok. Dolayısıyla kırgınlıklar, küskünlükler geride kalmalı. Bu açıdan bakacak olursak CHP'nin üstünden gelemeyeceği bir sorun yoktur diye düşünüyorum” diye konuştu.

GENEL MERKEZ'E ÇAĞRI

Kongreler ve kurultay sürecinde CHP Genel Merkezi'ne bir çağrıda bulunan CHP'li Eroğlu, “Parti içerisindeki yarışlarımız diğer partilere göre biraz daha sancılı geçiyor. İster istemez birbirimizi kırabiliyoruz. Bu kırgınlıklar istikbale yönelik ciddi sorunlar yaratıyor kendi aramızda. Genel Merkezimizin bunun önüne geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben bu noktada önerileri konuşmak istiyorum. Önerim şu, 2019 genel ve yerel seçimlerinde hangi mevkiden olursa olsun aday olmayı düşünen arkadaşlarımız, il ve ilçe kongrelerinde yönetimlerin asil ve yedek listelerine girmemeliler. Genel Merkezimiz kesinlikle bu konuyla ilgili bir genelge hazırlamalı ve üyelerimizi bilgilendirmeli. Çünkü il ve ilçelerde görev yapan arkadaşlarımız genel ve yerel seçimlerde aday olabilmek için görevlerinden istifa ediyorlar. Bu da ciddi bir boşluk oluşmasına neden oluyor. Genel Merkez bunun önüne geçebilmek için bir genelge yayınlar ve bunu tüzüğümüze koyarsa daha sağlıklı kongreler yaşayacağımızı düşünüyorum. Bana göre bu konu, CHP'nin kırılma noktasıdır. Lütfen Genel Merkezimiz buna müdahale etsin” dedi.

“HAYIR BLOĞUNU BİRARADA  TUTMALIYIZ”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum sürecini iyi yönettiğini ifade eden Eroğlu, “Biz hiçbir çalışmamızda CHP logosunu kullanmadık. Çocukların ve ülkenin geleceğiyle ilgili bir söylem geliştirdik. Kurultay noktasında genel başkan adayı olmak isteyen büyüklerimiz çıkarlar, adaylıklarını açıklarlar ve bir yarışa girerler. Açıkçası bu noktada olağanüstü kurultay taleplerini çok doğru bulmuyorum. Hiçbir partilimiz 'Genel Başkan sahada çalışmamıştır, elinden geleni yapmamıştır' diyemez. Genel Başkan müthiş bir çalışma yürüttü ve örgütleri organize etti. 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için hayır bloğunu bir arada tutmak çok önemli. Eğer bu bileşenler biraraya gelip bizim Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı adayı olması noktasında hemfikir olursa tabii ki sayın Kılıçdaroğlu aday olur. Genel Başkanımızın buna uygun söylem ve tavırları devam ediyor. Bu destekler ancak diyaloglarla sağlanabilir. Diyalogları doğru bir şekilde yürüterek hayır bloğunu birarada tutabiliriz” şeklinde konuştu.

Feyaz Tatar

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe 1-1 Beşiktaş
Fenerbahçe 1-1 Beşiktaş
Okan Buruk Rize'de
Okan Buruk Rize'de