Nihat AK / YENİGÜN - ‘Ege’nin En Sevilen Marketi’ sloganı ile alışveriş dünyasında özel bir yere sahip olan BAŞDAŞ Marketler Zinciri yep yeni bir konsepte daha imza attı. 'Sahil' konseptli 32'nci mağazası törenle Özdere'de açan BAŞDAŞ Marketler Zinciri perakende sektörünün önde gelen isimlerini buluşturdu. Açılış törenine AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, AK Parti Menderes İlçe Başkanı Süleyman Artçı, Başdaş ailesi sevenleri ve dostları ile çok sayıda davetli katıldı.

ÖZDERE’DE BİZİ ÇOK SEVECEK
Başdaş ailesi adına açılış konuşmasını M. Mahsun Başdaş gerçekleştirdi. Başdaş,“Hizmet düsturumuz kendi evimize sokmadığımız hiçbir yiyeceği ve içeceği satma noktasında değiliz. Marketimizin rafına sokmuyoruz satışını yapmıyoruz. Paketli ürünlerde üç aşağı beş yukarı fiyatlarla hizmet veriyoruz. Süt ve süt ürünleri, meyve ve sebze ile et ve et ürünlerinin tamamına yakınını kendimiz üretiyoruz. Veya ilk elden alıp raflarımızda satışa sunuyoruz. 1995 yılında ilk şubeyi açarken insanlarımıza demiştik ki ‘Biz sizi seviyoruz, sizi aldatmayacağız, çünkü bizi aldatan bizden değildir’ bu düstur ile çalıştık. Sizde bizi sevdiniz bize destek verdiniz. Bugün 32. şube açılışımızda olduğu gibi yeni şube açılışlarımızda da bu desteğinizin devam edeceğinden eminiz. Mahallemizi, kentimizi, bölgemizi ülkemizi seviyor istihdamına katkı sağlıyoruz. Devletimize ve milletimize olan görevimizi eksiksiz yerine getirme gayretindeyiz. Umuyor ve diliyorum ki Özdere de bizi çok sevecek, çalışmalarımızda bizlere destek olacak. Yeni şubemiz sizlere, bizlere, vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun. Allah hiç birimizi mahçup etmesin”dedi.

Yapılan konuşmanın ardından eller açıldı uzun uzun dualar edildi. Salgınların son bulması, normalleşmenin devam etmesi, çalışma ortamının oluşması, alım gücünün daha da yükselmesi, temel ihtiyaçlar başta olmak üzere istek ve ihtiyaçların karşılanabilmesi temenni edildi. Dilek ve temennilerin ardından kurdele kesimine geçildi. Başdaş ailesinin önde gelenleri ve davetliler günün anısına kameralara poz verdikten sonra 32. mağazanın kurdelesini kesti.

KAMPANYA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Protokol üyeleri Özdere’de açılışı yapılan mağazayı gezdi. Ürünler ve fiyatlar hakkında mağaza görevlilerinden bilgiler alan davetliler övgü dolu sözlerle Başdaş ailesine takdirlerini iletti. Açılışa özel kampanya nedeniyle Özdere mağazasında büyük bir yoğunluk oluştu. Pandemi tedbirlerini titizlikle uygulayan personel zaman zaman mağaza kapılarını girişe kapattı. 5kg’lık Ariel Plus 47.95 TL yerine %27’lik indirimle 34.99 TL, 32’li Solo tuvalet kağıdı 59.95 TL yerine %33’lük indirimle 39.99 TL, 60’lı Fairy Platinum 89.95 TL yerine %33 indirimle 59.99 TL, 5 LT Viking Yumuşatıcı 19.95 TL yerine %25 indirimle 14.99 TL, 4 LT Fax sıvı sabun lavanta 18.95 TL yerine %31 indirimle 12.99 TL, 12’li Maylo Havlu 34,99 TL yerine %28’lik indirimle 24,99 TL, 500ml Palmolive duş jeli 24.95 yerine %60’lık indirimle 9.99 TL, 1850 ml Domestos 17.25 TL yerine %25 indirimle 12.99 TL, 1 LT Asperox sarı güç 12,95 TL yerine %23 indirimle 9.99 TL’den satışa sunuldu. Kampanya Özderelilerden büyük ilgi gördü. Kampanyanın 4 gün devam edeceği bildirildi.

“KALİTEYİ YAŞAYACAĞIZ”
32. mağazayı adeta bağrına basan Özdereliler, “Başdaş kalitesini duyuyorduk şimdi yaşayacağız. Mağazayı dikkatle inceledik. Tazelik, temizlik ve uygun fiyatla birlikte güler yüzlü personel yapısı dikkatimizi çekti. Kampanyaların süreceğini söylüyorlar. Bu çevreden yirmiye yakın gencimize iş imkanı da sağlanmış oldu. Bize ve işletme sahiplerine hayırlı olmasını diliyoruz”sözleriyle ilk görüşlerini dile getirdi.

500 metre karede, 4 kasiyer ve 22 personel
Başdaş Marketler Zinciri ve Ege Perakendeciler Derneği (EGEPERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Feyzi Başdaş, açılışın ardından mağazanın kasa, şarküteri, et ve et ürünleri ile sebze ve meyve reyonlarında alışveriş yapan vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Yeni mağazada gördükleri, görmek istedikleri, yapılmasını talep ettikleri konularında müşterileri ile istişare yapan Başdaş, gelen talepleri en kısa zamanda hayata geçireceklerinin de sözünü verdi.

Başkan Başdaş, “Mağaza zincirimize 32. halkayı ekledik. Ama bu halka farklı bir halka oldu. İlk kez sahil konseptini uyguladık. Sahildeki vatandaşımızın istek ve taleplerini dikkate alarak şubemizi açtık. Aile şirketi olarak çıktığımız yolda kurumsallaşma çalışmamız % 80’e ulaştı. Her şubenin açılışı öncesi gece gündüz bir çalışmayı bizzat kendim yürütüyordum. Bu kez kurumsallaşma kapsamında konunun uzmanı profesyonel arkadaşlarımız çalışmayı titizlikle gerçekleştirdiler. Bana sürpriz olmasını istediler. Bugün üç güzelliği bir arada yaşadım. Normalleşmenin ilk günü, 'salih' konseptinin ilki, kurumsal yapıda profesyonel dokunuşların cazipliği. Bu çalışmaya emeğini koyan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. 500 metre karede, 4 kasiyer ve 22 personelle sahil konseptiyle Başdaş kalitesindeki hizmeti Özdere’de vereceğiz”dedi.

ONLİNE HİZMET VERECEĞİZ
Başdaş Marketler Zincirinin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Feyzi Başdaş, “Ege Bölgesi’ndeki gerek kendimiz gerekse ilk elden tarla ve çiftliklerden tedarikini yaptığımız ürünler aynı gün raflarımızda oluyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinden raflara taşıdığımız ürünler en geç 24 saat sonunda raflarımızda oluyor. 25 kişilik gece operasyon ekibimiz bu görevi en güzel şekilde yerine getiriyorlar. Süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, sebze ve meyvede çok çok iddialıyız. Online hizmetimizin kapsamını arttırıyoruz. Bu mağazamızdan Ahmetbeyli, Özdere, Gümüldür ve Ürkmez sahil şeridine online hizmet vereceğiz. Kurban Bayramı yaklaştı. Kurbanlık satışlarımızda başladı. Başdaş çiftliğimizden yerli besi helal kesim hizmeti veriyoruz” şeklinde konuştu.

32. mağazadan coşku yükseldi
İzmir Menderes ilçesi Çukuraltı Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No: 234'teki açılış töreninde, dökülen lokma sıcak sıcak davetlilere ikram edildi. Başdaş ürünleri yaklaşık 30 tadım standında yöre halkı ile buluşturuldu. Bando Buffo Egem Müzik ekibi üreleri canlı performans müzikleri ile davetlilere normalleşme sürecinin keyfini yaşattı. Hamur, yüz boyama, ip atlama ve verdikleri hediyelerle Palyaçolar çocuklara neşe dolu saatler yaşattı.