Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İzmir Çeşme’de düzenlenen kamp basına kapalı gerçekleşiyor. Bu kapanma gerek partililerin gerekse basının büyük ilgisini çekti. 

Çeşme'de düzenlenen ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke'nin de katıldığı toplantı kent gündemine oturdu. Milletvekilleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile Belediye Başkanlarının katıldığı toplantıya olan ilgi arttı.

Toplantıya katılanların sessize aldıkları telefonları gün boyu çaldı. Mesaj kutuları bilgi talepleriyle doldu taştı. Her arayan partili önemli gördüğü konuların ele alınıp alınmadığı merakı ile bilgi almaya çalıştı. Konuşmalar doğal olarak basına sızdı. Toplantının basına kapatılması işe yaramadı.

Toplantıda konuşulanların basına aktarılmasına başta milletvekilleri Bedri Serter, Ednan Arslan, Tacettin Bayır ve Parti Üyesi Devrim Barış Çelik olmak üzere yöneticilerin tamamı tepki gösterdi. "Kim bunlar? Çıksın ortaya!" diye tepkilerini dile getiren vekillere Oğuz Kaan Salıcı da destek verdi. Salıcı "İçimizde böyleleri de var demek ki!" diyerek tepkisini dile getirdi.