Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sırbistan'da düzenleme 23 Yaş Altı Dünya Güreş maçında Türkiye'yi bronz maddi kazanarak Türkiye'yi ve Manisa'yı gururlandıran Kerem Kamal ve Kadir Kam'ı makamında ağırladı. Başkan Ergün, milli sporcuları başarılarından birer Cumhuriyet Altını ile iyi geçti.


Başkent Belgrad'da düzenleme düzeni 23 Yaşı Dünya Gürlüklerle 60 ve 67 kiloda bronz maddi gururu yaşatan Kerem ve Büyükşehir Belediye Başkanı, Ergün'ü ziyaret etti. Ziyarette milli güreşçilerin başı Kazım Kamal ve antrenörleri Süleyman Güngör de yer aldı. Milli sporcuları ağırlamaktan başarılarınızı etkilemesi, “Öncelikle başarılarınız olacak. Bu ülke için, bu vatan için hizmetlerle sonuçlanır. Bu güzellikleri, tatları yaşatıyorsunuz. Onlardan daha da güzel dereceleri, gelecekte yaşayacaksınız. Başarılarınızın devamını diliyoruz, Allah yardımcınız olsun” diye konuştu.

Sporcuları altınla ödüllendirildi


Manisa Büyükşehir konuşması Başkanı Cengiz Ergün'ün ardından 23 Yaş Altı Güreş'nda “lük büyük çocuklar Türkiye'yi ve Manisa'yı kesinlikle temsil eden Kerem Kam ve Kadir Kamal'ı birer Cumhuriyet Altını ile başvurdu. Kendilerini ağırlayan Başkan Ergün'e teşekkür eden milli sporcular, hakkında bilgi verdi. Ziyaretin sonunda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, merkeza 'Üzüncü Yılında Milli Mücadele Döneminde Manisa' adlı dört cilt kitap serisini de hediye etti.

Başkan Ergün, milli güreşçileri ağırladı1