'Başkan Halil Arda siyaseten mevtadır'

Gaziemir Meclis Üyesi CHP’li Çağlarsu, “Halil Arda, partinin oyunu yüzde 58’den, yüzde 45’e düşürdü. Kendisi siyaseten mevtadır. Bizim derdimiz CHP’nin kurumsal kimliğini ayakta tutabilmek” dedi.

Yerel Politika 21.03.2021 - 11:51 21.03.2021 - 11:51

Halime ERDOĞAN/YENİGÜN- Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, Perşembe günü gerçekleşen olağan haftalık yönetim kurulu toplantısında, Gaziemir Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkanvekili İzel Zenginobuz Derinsu’nun kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine karar verdi. İl başkanlığı toplantısında, Gaziemir Meclisi denetim komisyonu seçimlerinde yaşanan krize yönelik açıklamalarda bulunan Zenginobuz’un disipline gönderilmesi için 10 CHP’li meclis üyesinin verdiği dilekçe gündeme alındı. Dilekçede imzası bulunan Gaziemir Belediyesi Meclis Üyesi CHP’li Levent Çağlarsu, “İzel Hanım parti suçu işledi disipline gönderilmesi gayet normal” dedi. Çağlarsu yaşanan süreci, “Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte CHP İzmir İl Başkanlığı’na dilekçemizi verdik. Biz İl Başkanı Deniz Yücel veya yönetimiyle görüşmedik. Dilekçemizi il başkanlığına bıraktık, il başkanlığımız da gerekeni yaptı, yapacak. İzel Hanım şu anda bizim verdiğimiz dilekçeye istinaden disiplin kuruluna gönderilmedi. Bizim dilekçemiz daha bekliyor. İzel Hanım Ekim – Kasım aylarındaki bir grup toplantısına grup başkanvekili olarak katılmayıp, grup kararına uymadığı için disipline gönderiliyor. Ocak ayında yapmış olduğu parti suçu da ayrı, biz bunun için dilekçe verdik. İzel hanımın birden çok dosyası var” dedi.

 

“BAŞKAN, PARTİ SUÇU İŞLEDİ”

Gaziemir Belediyesi Denetim Komisyonu seçimlerinde, kendisine ve arkadaşlarına yönelik yapılan, “AK Parti’nin oylarıyla seçildi” suçlamasının, iftira olduğuna vurgu yapan CHP’li Meclis Üyesi Levent Çağlarsu, “Ben 18 oy aldım, CHP’nin 20 tane meclis üyesi, AK Parti’nin 6, MHP’nin 2 meclis üyesi var. Ben 8 tane oyla seçilmedim ki, 10 tane de CHPli meclis üyesi bana ve diğer 4 kişiye oy verdi. Kimse kimseyle bir anlaşma yapmadı. Sadece Halil Arda, istediklerini denetim komisyonuna seçtiremedi diye böyle bir durum, iftira ortaya çıktı. Hem Belediye Başkanı Halil Arda hem de meclis başkanvekili İzel Zenginobuz Derinsu yanlış yaptılar, parti suçu işlediler. Disipline gönderilmesi gayet normal, parti kararını vermiş artık söz disiplin kurulunda” açıklamasında bulundu.

 

Oyumuz yüzde 58’den 45’e düştü”

Mecliste yaşanan tartışmalardan dolayı İzmir gündeminden düşmeyen, zaman zaman ulusal gündeme konu olan hadiselerden dolayı, Gaziemir’deki CHP’li vatandaşların utanç duyduğunu ifade eden CHP’li Çağlarsu, “Gaziemir belediyesinde yaşananlardan dolayı herkes utanıyor. Gaziemir Belediyesi’nin bu şekilde gündeme gelmesi herkesi utandırıyor, bunun da baş sorumlusu Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’dır. Sokakta vatandaş, ‘Bu nereden geldi, bunu kim belirledi, bu kadar hata yapılır mı’ diyor. Halil Arda, Gaziemir’de partinin oyunu yüzde 58’den, yüzde 45’e düşürdü. Gaziemir’de hizmet yok, vatandaşa giden hizmet yok, hiçbir şey yapılmıyor. Burada Cumhuriyet Halk Partisi kimliğine zarar geliyor, biz de bu sebeple üzülüyoruz yoksa Halil Arda zaten siyaseten bitmiştir. Ne vatandaş nezdinde, ne Genel Merkezde, ne il başkanlığında ne de ilçe örgütünde bir tabanı yok. Kendisi siyaseten mevtadır. Bizim derdimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliğini ayakta tutabilmek” diye konuştu.

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@