Gündoğdu Meydanı'ndan gençlere seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Sizler İzmir'in dağlarında açan, Türkiye'nin umut çiçeklerisiniz” dedi.

İzmir'de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin dört bir yanında düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

izmir büyükşehir 19 mayıs yenigün (1)

19 Mayıs coşkusu “Gençlik Yürüyüşü” ile sokaklara taştı.

izmir büyükşehir 19 mayıs yenigün (2)

Binlerce İzmirlinin katılımıyla fener alayı oluşturuldu ve 350 metrelik Atatürk posteri Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na taşındı.

izmir büyükşehir 19 mayıs yenigün (10)

CHP'li Salıcı: "Açlık sınırı 6 bin 400 lirayken bu zammı bir de törenle açıklıyorlar" CHP'li Salıcı: "Açlık sınırı 6 bin 400 lirayken bu zammı bir de törenle açıklıyorlar"

19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü'ne İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları, meclis üyeleri ve yurttaşlar katıldı.

izmir büyükşehir 19 mayıs yenigün (10)

Başkan Soyer “Bayramımız kutlu olsun”

Gençlik Yürüyüşü'nün ardından rock müziğinin sevilen ismi Teoman, Gündoğdu Meydanı’nda gençlerle buluştu. Başkan Soyer sahneye çıkarak Teoman’a İzmirliler adına çiçek takdim etti.

izmir büyükşehir 19 mayıs yenigün (12)

Sahneden gençlere seslenen Başkan Soyer, “Kurtuluşun ve kuruluşun şehri İzmir... Sizler İzmir'in dağlarında açan çiçeklersiniz. Sizler Türkiye'ye umut çiçeklerisiniz. Hepinizi çok seviyorum, bayramımız kutlu olsun” dedi.

Teoman'ın ardından DJ Mahmut Orhan sahne aldı.

izmir büyükşehir 19 mayıs yenigün (9)

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği etkinlikler önümüzdeki günlerde de sürecek.

izmir büyükşehir 19 mayıs yenigün (6)

izmir büyükşehir 19 mayıs yenigün (5)