İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'yi  makamında ağırladı.

Başkan Soyer ve AK Partili Başkanı Sürekli, kentin kanayan yarası Basmane Çukuru ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Görüşmenin ardından basın mensuplarının karşısına geçen Soyer ve Sürekli soruları yanıtladı. AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli, büyükşehir ve TMSF'nin alana dair teknik çalışmaları olduğunu, bunu bekleyeceklerini söyledi. 
 Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Basmane Çukuru'nu çözüm anlamında bir müjde vermenin henüz erken olduğunu vurgulayarak, birlikte ortak irade ortaya koymanın sorunları çözebileceğini söyledi. 


TUNÇ SOYER: MÜJDE İÇİN ERKEN... 


Başkan Soyer, "Müjde için erken ama bu kentin önemli, çıban başı diyebileceğimiz kronik hale gelmiş sorunlarından biriyle ilgili uzun zamandır çalışma yapıyoruz. Hala o kilit açılamadı, neredeyse kör düğüme dönüşmüş tablo var. Bunun bütün hazırlık aşamalarının ardından çözülebilmesi için birlikte çalışacağımızı görüştük, bundan da çok mutluyuz. Diliyorum ki bu sıkıntı noktası ortadan kalkmış olacak. Birlikte ortaya irade koyabilirsek sorunları çözebileceğimizi gördük, önemli olan bugün bu müzakere masasını kurmuş olmamızdır" ifadelerini kullandı. 

KEREM ALİ SÜREKLİ: ANKARA İLE GÖRÜŞÜP YOL HARİTAMIZI BELİRLEYECEĞİZ

Gözden kaçırmayın

Gençler usta yazarlarla bir arada Gençler usta yazarlarla bir arada


AK Parti İl Başkanı Sürekli de görüşmenin verimli geçtiğini vurgulayarak, Basmane Çukuru'nun çözüme kavuşturulması noktasında destek olacaklarını, görüşme öncesinde AK Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile görüştüklerini söyledi. Sürekli, "Çok verimli bir görüşme oldu, İzmir açısından faydalı oldu. İlkesel anlamda Basmane Çukuru noktasında ivedilikle çözümünü istiyoruz. İzmir'in kanayan yarası. Ben 2009 - 1014 yılları arasında Büyükşehir Meclis Üyeliği, grup sözcülüğü yaptım. Konuya da vakıfız. Çözüm noktasında mutabığız yalnız teknik çalışmalar var. Arkadaşlarımızla bu çalışmaları yapacağız buraya gelmeden önce Binali Bey ve Hamza Bey ile görüştük, onlar da ilkesel olarak bu işin çözümünden yanalar ama teknik çalışmaları görmek istiyorlar. Büyükşehir ve TMSF'nin teknik çalışmaları var, onları inceleyeceğiz ve ne katkı sunacağımıza bakacağız. Birlikte çalışmaları yapacağız Ankara ile görüşerek yol haritamızı belirleyeceğiz" dedi.  
Görüşmeye İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Özgür Hızal, AK Parti İzmir İl Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İsmail Çiftçioğlu, il başkan yardımcısı İbrahim Derici de katıldı.