Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı programda emekliye verilecek bayram ikramiyesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin "Bayram ikramiyelerine yönelik artış gündemimizde yok. İkramiye bin 100 lira olarak 28-29 Nisan'da ödenecek." dedi.

Gözden kaçırmayın

Hacizli mallar elektronik ortamda satılacak Hacizli mallar elektronik ortamda satılacak


Bakan Bilgin'in açıklamaları şöyle:

"Bayram ikramiyelerine yönelik artış gündemimizde yok. 28-29 Nisan'da ödemeler yapılacak. İki bayramda maliyet 25 milyar lira seviyesinde. Emeklilere 1100 lira ödenecek. Ödeme tutarı her zaman değerlendirilebilir. Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeme getirebileceği şeyler olabilir. Şu andaki gündemde artış yok. Enflasyona ayarlı bir şey yok Tüm dünyanın gündeminde enflasyonu yok etme amacı varken, hiper enflasyon tehlikesini çağrıştıracak söylemleri doğru bulmuyorum.

ASGARİ ÜCRETTE ARTIŞ OLACAK MI?

Asgari ücrete Temmuz zammı diye bir gündemimiz yok. Tarihsel olarak arttı. Bütün ücret türlerinde asgari ücret kadar geliri devre dışı bıraktık. Bu sene gerçekleşti. 3 ay sonra asgari ücret tartışması, 6 ay sonra tartışırsanız, 1 ay sonra da tartışırsınız. Çok şükür Türkiye programını kontrol altında yürütüyor. Türkiye başaracaktır. Türkiye ihracata dayalı büyüyor. Türkiye sanayi üretimine bağlı büyüyor. Türkiye'nin büyümesi reel olarak sağlam temellere dayanıyor. 


3600 EK GÖSTERGE İÇİN ÇALIŞMA 

Bu yılın sonunda Meclis'ten çıkar diye düşünüyorum."