6 aylık enflasyonla birlikte güncellenen bedelli askerlik ücreti Temmuz-Aralık 2022 dönemi için 80 bin 64 lira olarak belirlendi.

Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte bedelli askerlik ücreti de yeniden belirlendi. Buna göre, bedelli askerlik ücreti Temmuz-Aralık 2022 döneminde 80 bin 64 lira olacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı zamlar ve Temmuz-Aralık 2022 döneminde kullanılacak katsayıları genelge ile açıkladı.

Kürşad Cebeci Meral Akşener ile biraraya geldi Kürşad Cebeci Meral Akşener ile biraraya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin imzasıyla yayımlanan genelgeye göre bedelli askerlik ücretini belirleyen formülde yer alan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 154'üncü maddesi uyarınca aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge ve kıdem aylığı gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı 0,333603 olarak belirlendi.

Böylece bedelli askerlik formülüne göre yeni hesaplamalar gerçekleşti. Bedelli askerlik ücreti Temmuz-Aralık 2022 dönemi için 80 bin 64 lira olarak belirlendi.

MSB’nin  açıklaması bekleniyor

Öte yandan Temmuz-Aralık 2022 arasında uygulanacak olan bedelli askerlik ücretinin netleşmesi için Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklama yapması bekleniyor.