İzmir Tanı Koleji’nin de dahil olduğu Türkiye’den 8 Fransa’dan 1 okulun ortaklığında devam eden “Benim Okulum Benim Sağlığım” e-twinning projesi devam ediyor.

Güven Güneş/Yenigün-Korkut Owen ve Owen tarafından geliştirilen İyilik Hali Yıldızı Modelini (İHYM) örnek alınarak başlanılan projenin ilk adımı İyilik Hali Yıldızı Anketi uygulaması oldu. Anketten çıkan sonuçlar sonunda iyilik halinin 5 ana boyutu kapsamında çalışmalar gerçekleştiriliyor. Zoom üzerinden bir araya gelen öğrenciler, bilgi alışverişinde bulunarak uzmanlardan beslenme ve psikoloji konularında detaylı bilgiler alıyor. Aralık ayında başlanılan ve 6 aylık sürenin ardından Mayıs ayında sona erecek olan proje çerçevesinde ayda bir gün öğrenci günü seçilerek öğrencilerle aktiviteler gerçekleştiriliyor.

projeyenigun5

Gözden kaçırmayın

Ege Üniversitesi 67. yıl dönümünü kutladı Ege Üniversitesi 67. yıl dönümünü kutladı

“PANDEMİ’NİN ETKİLERİNİ EN AZA İNDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Proje ortaklarından Tanı Koleji Coğrafya Öğretmeni Zekiye Karakuş, “Pandemi süreci tüm alanlar olduğu gibi eğitimde de etkinliğini yoğun biçimde göstermiştir. Bizler de bu durumu göz önüne alarak öğrencinin iyi olma halini temel alan pratiklerle okula dönüş sürecini kolaylaştırmaya, pandemi döneminin yarattığı olumsuz etkileri aza indirmeye ve okula aidiyet hissini artırmaya yönelik bir çalışmanın ortağı olarak bu projede yer aldık” dedi.

projeyenigun2