Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Görüşmede, Çin’in Rusya’ya maddi destek sağlaması halinde sonuçları aktarıldı” denildi.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve ABD Başkanı Joe Biden arasında gerçekleştirilen video konferans görüşmesinin ardından Beyaz Saray yazılı açıklama yayınladı.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, “Görüşmede iki lider, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik sebepsiz saldırılarına odaklandı. Başkan Biden, ABD’nin ve müttefiklerimizin bu krizle ilgili görüşlerini özetledi. Görüşmede Çin'in, Ukrayna'daki sivillere karşı acımasız saldırılar düzenleyen Rusya’ya maddi destek sağlaması halinde sonuçları hakkında bilgi verildi” ifadelerine yer verildi.

“İki başkan anlaştı”

Başkan Biden'ın Rusya-Ukrayna krizi hakkında diplomatik bir çözüm talebini yinelediğini belirten Beyaz Saray açıklamasında şöyle denildi:

Gözden kaçırmayın

İran'da 10 katlı bina çöktü, 80 kişi enkazda İran'da 10 katlı bina çöktü, 80 kişi enkazda

Devlet Başkanı Xi ve Başkan Biden, 2 ülke arasındaki rekabeti yönetmek için açık iletişim hatlarının sürdürülmesinin önemi konusunda anlaştı. Başkan Biden, ABD’nin Tayvan politikasının değişmediğini yineledi ve ABD’nin statükoda herhangi bir değişikliğe karşı çıkmaya devam ettiğini vurguladı.