Billie Eilish Pirate Baird O'Connell, 18 Aralık 2001'de Los Angeles'da doğdu. Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı.

İlk single'ı "Ocean Eyes" viral hale geldi ve 2019 itibarı ile Spotify'da 194 milyondan fazla dinlendi. Ağustos 2017'de "Don't Smile At Me" albümünü çıkardı. Bu albümle kazandığı başarının ardından, Apple Music, Eilish'i bir ay sonra, Eylül 2017'de en yeni "Up Next" sanatçısı olarak adlandırdı. Eilish'in Mart 2019'da çıkardığı "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" adlı albümü onbeş ülkede bir numaralı albüm oldu. Aynı albümde yer alan "Bad Guy" adlı şarkısı da birçok ülkede bir numaralı şarkı oldu. 62. Grammy Ödülleri'nde altı dalda adaylığı bulanan Billie Eilish beş dalda ödül aldı.


O'Connell, Kaliforniya, Los Angeles'ta doğmuş ve Los Angeles Highland Park'ta büyüdü. Annesi oyuncu ve senarist Maggie Baird, babası aktör Patrick O'Connell olup, her iki ebeveyni de müzikle ilgileniyor. O'Connell İrlanda ve İskoç kökenlidir. Eilish, Tourette sendromu ve sinesteziye sahip olduğunu ve depresyon geçirdiğini ifade etmiştir. Vejetaryen olarak yetiştirilen şarkıcı, sosyal medyada düzenli olarak veganlığı desteklemektedir.

BILLIE EILISH'İN ABİSİ KİMDİR?


Başarısının sırlarından biri de abi Finneas O'Connell'dır. Billie Eilish'e söz yazarlığı ve şarkılarda kullanılan armoniler konusunda yardımcı olan Finneas O'Connell, aynı zamanda kardeşinin prodüktörlüğünü yapıyor ve çoğu zaman gitarıyla kardeşinin canlı performanslarına eşlik ediyor.

BILLIE EILISH BOYU 


Billie Eilish'in boyu 165'dir.

Gözden kaçırmayın

Ünlü sosyal medya fenomeni gözaltına alındı Ünlü sosyal medya fenomeni gözaltına alındı

BILLIE EILISH NEDEN BOL GİYİNİYOR?


Bu soruya pek çok yerde rastlayan Billie, bol kıyafetlerle rahat ettiğini ve vücudunun nesneleştirilmesinden hoşlanmadığını ifade etmiştir.

Billie Eilish---yenigün


BILLIE EILISH ÖDÜLLERİ


Billie Eilish, 2020 Grammy Ödül töreninde aday gösterildiği "Yılın Albümü", "Yılın Kaydı", "Yılın Şarkısı" ve "En İyi Yeni Sanatçı" kategorilerinde beş ödül almıştır. Ünlü Şarkıcı, beş ödül birden alarak gecenin en çok ödül alan ismi olmuştur.