Birbirimize ihtiyacımız var...

Birbirimize ihtiyacımız var...

Spor Toto 1. Lig temsilcilerimizden Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu...

Birbirimize ihtiyacımız var...

Spor Toto 1. Lig temsilcilerimizden Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu...

Birbirimize ihtiyacımız var...
28 Şubat 2019 - 10:05

Spor Toto 1. Lig temsilcilerimizden Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Yenigün Gazetesi’ni ziyaret etti. Yeni yönetime hayırlı olsun dileklerini ileten Ekmekçioğlu, özel açıklamalarda bulundu.Gazetemizin yeni yönetimine başarı dileklerini ileterek söze başlayan Özgür Ekmekçioğlu, “İzmir basın camiasının öncüsü olan Yenigün Gazetesi’ne teşekkür ediyorum. Yeni yönetiminizle beraber, spor kulüpleri ve basın camiası arasında önemli bir bağ kuracağımıza inanıyorum. Hem kulüplerin, hem de medya kuruluşlarının dayanışma içerisinde olması çok önemli. Ekonomik olarak ve marka değeri açısından birbirimize ihtiyacımız var” diye konuştu.


“Türk futbolu gelişmeli”

Türkiye’de futbolun sadece sonuca odaklı olduğunu söyleyen Başkan Ekmekçioğlu, “Türkiye’de taraftarlar ve camialar sabırsız. Belki de en çok bu yüzden kulüplerimiz borç batağının içine girmek durumunda kalıyor. Yöneticilerin üzerinde bir yaptırımın da olmaması, onları zor duruma düşürmüyor. Borç batağındaki bir kulübün başkanı, istifa ettiğinde herhangi bir sorumluluğu olmuyor. Bu sistemi geliştirerek değiştirmemiz gerekiyor. Bana göre kulüplerin çıkmaza girmesinin en büyük sebeplerinden biri bu. Gelişimi istiyorsak önce yönetim ve ekiple başlanmalı. Bilinçli insanların camiaları yönetmesi gerekiyor ki, o renklere gönül vermiş binlerce insan üzülmesin” ifadelerini kullandı.


“Takımımıza güveniyoruz”

Lige istedikleri gibi başlayamadıklarını ancak, ikinci yarıda çıkışa geçtiklerini dile getiren Ekmekçioğlu, ”Bildiğiniz gibi lige iyi bir başlangıç yapamadık. Bu sürede Alper Avcı ile yollarımızı ayırdık. Geçtiğimiz sezon bizi şampiyonluğa taşıyan Özden Töraydın’a takımı teslim ettik. Bazı transferlerimiz, istediğimiz katkıyı yapamadı ve verim alamadık. Bazılarıyla yollarımızı ayırdık, yeni gelenler oldu. Takım büyük ölçüde değişim yaşadı. İlk yarının sonlarında taraftarımızı üzdük ancak, Sait Hoca’nın gelişiyle bir çıkış yakaladık. Hedefimiz her zaman söylediğimiz gibi Süper Lig. Büyük Altay camiası bunu hak ediyor. Eğer istediğimiz gibi giderse, bu sezon Play-off oynayabiliriz. Bunu başaracak gücümüz ve inancımız da var. Altay forması giyen her futbolcumuza güveniyoruz. Teknik ekibimize güveniyoruz. Taraftarımız da arkamızda olduğu sürece, başaramayacağımız bir hiçbir şey yok” dedi.

“Alsancak Stadı bizimle özdeşleşti”

Altay Spor Kulübü’nün Alsancak Stadı ve semtiyle özdeşleştiğini anlatan Özgür Ekmekçioğlu, “Alsancak Stadı, bizim evimiz. Geçmiş yıllarda takımımızın yaşadığı başarılara ev sahipliği yapmış bir stat Alsancak Stadı. Ayrıca kültürlerin birleştiği kült bir stat. 1910'larda maçlarını tarihi Alsancak Stadı'nda oynayan ve bugün Yunanistan’ın köklü takımlarından olan Panionios taraftarları, Alsancak Stadı'nın İzmirli Rum ve Türklerin ortak kültürel mirasının bir sembolü olduğunu belirtilerek yıkılmasına karşı çıktılar. Biz de, bu bilinçle hareket ediyoruz. Kocaman bir tarih orada yatıyor. İleriki günlerde Panionios takımı ile yeni stadımızın açılış mücadelesini yapmak istiyoruz ve onlar için bir hatıra köşesi ayırmak istiyoruz” sözlerini kullandı.


 “İzmir takımları dayanışma içinde olmalı”

İzmir’de bulunan futbol kulüplerinin dayanışma içinde olması gerektiğini vurgulayan Ekmekçioğlu, “İzmir’de bulunan her kulübün Süper Lig’de olmasını istiyoruz. Birbirimizle oynadığımız maçlarda 50 bin kişi toplanıyor. Bu rakam İstanbul takımlarının maçlarında bile çok zor görülüyor. Hem şehir, hem de prestij açısından çok önemli. Göztepe’nin çıkışa geçip hak ettiği yerlere geleceğine inanıyoruz. Karşıyaka’nın yakaladığı ivme ile gurur duyuyoruz. Çok büyük ve tarihi camiaların hak ettiği yer, Süper Lig. Bütün takımlar birbirine destek verirse başaramayacağımız bir şey yok” ifadelerini kullandı.

 ELMASTAŞOĞLU: ALTAY ÇOCUKLUK AŞKIM

 Altay'ın efsane futbolcusu Ayfer Elmastaşoğlu, kendi adına düzenlenen vefa gecesinde, "Altay benim çocukluk aşkım. Altay'ın altyapısında futbola başlayıp, amatör ruhla en üst basamağa kadar çıkmak hayatımın en büyük başarısı" diye konuştu.

 Gecede davetlilerle anılarını paylaşan sembol futbolcu zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı. 1967 yılında Türkiye Kupası'nı kazanan kadroda Ayfer Elmastaşoğlu'nun da yer aldığını hatırlatan Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, yarım asırlık kupayı esfane kaptanla buluşturdu. Başkan Ekmekçioğlu, "1967'de Türkiye Kupası'nı İzmir'e getirerek Anadolu'da bir futbol devrimine imza atan kadrodaki tüm isimlere minnet borçluyuz. İyi ki varsınız" şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mezuniyet sevincinin maliyeti düşündürüyor
Mezuniyet sevincinin maliyeti düşündürüyor
Çocuklar oyuncak şenliğinde gönüllerince eğlendi
Çocuklar oyuncak şenliğinde gönüllerince eğlendi