Bisiklet sporcusu Umut Gündüz için adalet arayışı

19 Yaşındaki, bisiklet sporcusu Umut Gündüz'ün 15 Temmuz 2020 Tarihinde, antrenman sonrası bisikletiyle evine giderken, trafik kurallarını ihlal ederek araç kullanan alkollü sürücünün arkadan çarpıp kaçması sonucu hayatını kaybetmesiyle başlayan UMUT GÜNDÜZ adına yürütülen adalet mücadelsinde yeni bir aşamaya geçildi.

Ege 19.08.2021 - 15:03 19.08.2021 - 16:21

  Ülkenin farklı şehirlerinde adalet talebinde bulunan mağdurlarla birlikte adalet mücadelesi büyütülüyor. Umut Gündüz’ün ailesinin,  Adalet kurumundan tek bir talebi vardı; Umut Gündüz'ün ölümüne sebep olan %100 kusurlu sanık Çağdaş Şenyüz'ün somut deliller ışığında, Kasten Adam Öldürmek suçlamasıyla Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu olarak yargılanması ve 19 yaşında,  gelecek hayalleri kuran gencecik sporcu bir insanın hayatına son veren bu katilin en yüksek cezayı almasıydı. Fakat adaletin yerini bulması için bir yıldan fazla bir süredir sürdürdürülen mücadelenin sonucunda beklentiler karşılanmağı gibi, davanın 24 Haziran 2021 tarihinde yapılan ilk duruşmasında sanık Çağdaş Şenyüz’ün tutuksuz yargılanmasının devamına karar verilmiştir.

 

Umut Gündüz’ün ailesi, tek başına adaletin yerini bulması için sürdürdüğü çabaların sonuçsuz kalması nedeniyle ülkedeki Adalet talebinde bulunan diğer mağdur ailerle bir araya gelmeye karar verdi.  “UMUT İÇİN ADALET, HERKES İÇİN ADALET” sloganıyla ülkedeki diğer adalet mağdurlarıyla tanışma, kaynaşma, birleşme turunu 1 Ağustos 2021 tarihinde Ankara dan başlattılar.  Amaçları, adaletin yerini bulması için beklemiş, bunun için mücadele etmiş mağdur ailelere sorunlarının ortak olduğunu hatırlatarak birlikte daha güçlü olacaklarına olan inançlarıyla adalet mücadelelerini büyütmek.

 


   Umut Gündüz’ün ailesi ''biz ve bizim gibi ülkenin farklı şehirlerindeki mağdur ailelerin sorunundan öte, bütün toplumu ilgilendiren bir sorundur.  Adalet ve adil yargılanma bir gün herkes için gerekli olacaktır, bu yüzden adaletin yerini bulması yönündeki bu çabamıza, mücadelemize toplumun her kesiminden, ülkenin her bölgesinden insanın destek olmasını beklemekteyiz.'' dedi.

Aile sosyal medyada #umutasesol hashtagi ile seslerini duyurmaya çalışıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@