Bodrum Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez organize edilen ve 16 gün süren Yılbaşı Partisi düzenlendi. Bu kapsamda, yılbaşı gecesi Milta Marina önünden Belediye Meydanı'na bando ve akrobasi gösterisi eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. DJ Ersin Show'un sahne aldığı kutlamada binlerce yerli ve yabancı turist coşku dolu anlar yaşadı. Daha sonra Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yeni yıl konuşması yaptı. Yılbaşı etkinlikleri kapsamında şarkıcı Sertap Erener sahne aldı. Yaklaşık 2 saat, sevilen şarkılarını seslendiren Erener'e hayranları eşlik etti. Alanı dolduranlar unutulmaz dakikalar yaşadı. Konserde 2022'ye saniyeler kala geri sayım yapıldı. Yerli ve yabancı turistler 10'dan geriye sayarak 2022'ye coşkuyla girmenin keyfini doyasıya yaşadı. Öte yandan, Bodrum Kent Meydanı'ndan 2022 adet ışıklı balonun gökyüzüne bırakılması da ilgi çekerken vatandaşlar o anları cep telefonu kamerasıyla çekerek ölümsüzleştirdi.
Bodrum'da 2022 coşkusu yenigün gazetesi 2
Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, "Herkese iyi yıllar diliyorum, lütfen konser boyunca maskelerinizi takın" diye çağrıda bulundu.
Bodrum'da 2022 coşkusu yenigün gazetesi 3
Konser öncesi konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da "Yeni yılınız kutlu olsun mutlu olsun. Atamızın izinde daha nice güzel yıllara" dedi.