İncelmek istediğiniz bölgedeki yağlar cihaz kullanarak yakılır. Kısa sürede gözle görülür bir incelme isteyen kişiler bu yöntemi sıklıkla tercih etmektedir. Bölgesel incelme için sıklıkla tercih edilen cihazlar; Ultrashape, Smoothshapes, ve Eximia cihazıdır. Bu cihazlarla yapılan incelme işlemi uzman kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Ayrıca seanslar arası farklar da gözlenmelidir. Bölgesel incelme cihazları hakkındaki detaylı bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz. 

Bölgesel incelme yöntemleri nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri için farklı cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar hakkındaki bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz. 

Ultrashape Cihazı

Son teknoloji kullanılarak üretilen, herhangi bir tıbbi girişim gerektirmeyen ve vücudunuzu şekillendirmenize yardımcı olan bölgesel zayıflama ürünüdür. Ultrasound teknolojisi ve vakumlu radyo dalgalarının birleştirilmesiyle oluşmuştur. Hedeflenen bölgelerdeki kan damarları, sinir ve cilde zarar vermeden yağ hücresini parçalar ve cildin sıkılaşmasını sağlayarak rahat bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olur. Ciltte kızarma, morarma, şişme gibi herhangi bir etki de göstermez. Gitmiş olduğunuz kliniklerde yaklaşık 1-1,5 saatlik bir işlem ile yapılır. Herhangi bir tedavi süreci olmadığı için günlük yaşamınıza kolayca devam edebilirsiniz. 

Smoothshapes Cihazı

Bu cihaz lazer ve ışık yöntemleriyle mekanik uygulamalar içerir. Yağ dokusunu hedefleyerek sıvılaştırır. Dolaşımı düzenleyerek yağın hücre dışına çıkışını kolaylaştıran ışık sistemi hücreler arasında sıvıyı lenfatik sisteme yönlendiren silindirlerle ışığın etki ve derinliğini arttıran vakum sistemine sahiptir. Özellikle baldır ve kalça bölgesindeki yoğun görünen selülit görünümünü iyileştirerek cildin sıkı ve pürüzsüz bir yüzeye kavuşmasını sağlar. 

Eximia Cihazı

Bölgesel yağlanma ve selülit ile ultrason dalgalarıyla savaşan ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Bölgesel incelme için sıklıkla kullanılan bir cihazdır. Cildin dış yüzeyine yayılan ultrasonun yayılmasıyla yağ dokusundaki hücre sıvısında ani yükseliş ve basınç oluşur. Köpüklenme ve genişleme olarak yağ bezelerinde patlama oluşturur. Kavitasyon adı verilen bu etki ile yağ sıvılaştırılarak hücrelerin duvarlarını tahrip eder ve depo yağlarını bozmaktadır. Yüz ve vücut bölgelerine uygulanan seanslar 6-8 seans arası değişir. Ancak 2 seans sonucunda gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle sarkık bir cilde sahip olanlar bu cihazı tercih edebilir.