Rockville'e Hoşgeldiniz Festivali'ndeki (Welcome to Rockville) seyirciler, cover grubu Brass Against'in performansı esnasında solist Sophia Urista'nın bir hayranın üzerine işediğini görerek şoke oldu.

Soundgarden ve Black Sabbath gibi grupların şarkılarının coverlarını yapmasıyla tanınan grup, olay yaşandığında Rage Against the Machine'in Wake Up parçasının bir yorumunu çalıyordu. Urista, bir hayranı sahneye davet ettikten sonra ona yere yatmasını söyledi. Daha sonra pantolonunu indirip şarkıyı söylemeye devam ederken adamın suratına idrarını yaptığı görüldü.

ABD'nin Florida eyaletindeki Daytona Beach kentinde düzenlenen gösteriye gelenler ve görüntüleri internetten izleyenler bu anı "iğrenç" diye niteledi. New York merkezli grup daha sonra dikkat çeken olay için özür diledi ve Urista'nın "kendini kaptırdığını" söyledi.

Twitter'daki gönderide grup, "Dün gece Welcome to Rockville'de harika zaman geçirdik, Sophia kendini kaptırdı. Bu, geri kalanımızın beklediği ve sonraki gösterilerimizde tekrar göreceğiniz bir şey değil. Dün geceki katılımınız için teşekkürler Daytona." dedi.

450 binden fazla hayranın takip ettiği Facebook sayfası, grubu "sosyal ve kişisel değişime ilham vermek için müzik yapmayı amaçlayan bir kolektif" diye tanımlıyor.

Olaydan önce Urista'nın kalabalığa işemesi gerektiğini söylediği duyulmuştu. Urista, "Kafasında teneke olan adamı hazırlayın çünkü onu sahneye çıkaracağız ve bu o***** çocuğunun ağzına işeyeceğim" dedi.

Müzisyen, "İşemem gerek. Tuvalete de yetişemem. Bu yüzden size bundan bir gösteri de sunabiliriz. " diye ekledi.