12.10.2021, 12:16

Bu takım büyük iş yapar!

Pınar Karşıyaka'da ikinci Ufuk Sarıca dönemi bu sezona muhteşem başladı. Son topa kadar savaşan, pes etmeyen muhteşem bir kadro kurmuş mavi gömlekli 'Başbakan' lakaplı Ufuk Sarıca. Kaf-Kaf'ta her sene takımda yıldızlaşan oyuncular yeni sezon öncesi daha büyük bütçeli takımlara giderdi. Ancak bu yıl sezona yıldız isimler dahil edilerek yola çıkıldı. Yıldız keşfetmek yerine var olan starlar kadroya dahil edildi.

Bunların en önemlisi bugüne kadar oynadığı oyunla taraftaların şimdiden gönlünde taht kuran Bonzie Colson. Geçen sezon Basketball Champions League'de Avrupa Kupası'nın en değerli oyuncusu (MVP) seçilen Bonzie Colson bir çok Eurolegue ekibinin transfer listesindeydi. Ancak tercihini Kaf-Kaf'tan yana kullandı. Gelir gelmez takıma büyük artı katan son transfer Michael Roll da tam nokta atışı bir takviye. Beşiktaş’ta Ufuk Sarıca ile Türkiye Lig Finali oynadıktan sonra Euroleague transfer olan ve 2 sezon Maccabi Tel Aviv ve son 2 sezonda Olimpia Milano ile Final 4 yapma başarısı gösteren Roll'un yolu Pınar Karşıyaka formasıyla Sarıca ile yine kesişti.

SARICA VE KAF-KAF FARKI
Bu oyuncuların Pınar Karşıyaka’ya gelmesinin bence iki önemli nedeni var. Birincisi Ufuk Sarıca. İkincisi ise takımın her sezon başarı grafiğinin üzerine koyarak ilerlemesi. Bu iki etken yıldız yabancıların gelmesinde en önemli etkenlerden biri olarak öne çıkıyor. Ve tabi ki taraftar, şubenin organizasyonu, şehrin güzelliği takip eden unsurlar. Sarıca ayrıldıktan sonra Kaf-Kaf'ın parkede başına neler geldi tekrar anlatmaya gerek yok. Sarıca'sız 3 sezon kurulan takımlar düşmekten son haftalarda kurtuldu. Kaf-Kaf'ın müzesine 3 kupa kazandıran, semti finallere abone eden Sarıca'nın hakkı ödenmez. Takibi bu organizasyonun en başındaki kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı, Ufuk Sarıca’yı tekrar takımın başına getirerek büyük bir iş yaptı. Pota da yaşanacak yeni başarıların temellerini atmış oldu. Anadolu Efes maçında gördük. Bu takım taraftarın istediği hırsa sahip. Terinin son damlasına kadar son topa kadar ayakta kalıp savaşıyor. Allah sakatlık hastalık vermesin. Bu sezon Türkiye'de en az 1 kupa alır gibi. Ancak müzede eksik olan Avrupa kupasının 'Kutsal Topraklara' geleceğinden eminim. Sahada dışı bir sorun yaşanmaz ise.

DARISI FUTBOLUN BAŞINA
İnsan sormadan edemiyor. Başkan Turgay Büyükkarcı basketbolda kötü gidişe dur demeyi başarmışken neden futbolda bu başarıyı yakalayamıyor. Spor yöneticisi olarak başarılı olan Büyükkarcı futbolda üzerindeki kara bulutları bir türlü dağıtamıyor. Bunun nedeni ayrı bir yazı konusu olur. O konuyu da ilerleyen günlerde kaleme alırız. Beş sezon sonra transfer yasağını kaldıran ve kadro kurma konusunda tam yetki verilen Cüneyt Biçer ile yollar ayrıldı. Biçer'in kurduğu kadroyu Büyükkarcı kime emanet edecek. Bugün ve pazar günü oynanacak maçların ardından yeni hocanın iş başı yapmasını bekliyorum. Bakalım futbolun başına kim gelecek.

Yorumlar