CHP 27. dönem İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Hatice Zeynep Uslu, cinsiyetçi paylaşımları nedeni ile CHP’den istifa eden Bülent Uygur’un İYİ Parti’ye üye olmasına tepki gösterdi.

CHP kontenjanından İyi Parti Buca meclis üyesi seçilen Bülent Uygur’un, sosyal medya hesabından yaptığı cinsiyetçi paylaşım nedeniyle partiden istifası istenmişti. “İroni yapmıştık” açıklaması yapan Uygur partisinden istifa etmişti.

Uslu, bugün yaptığı sosyal medya paylaşımında Uygur’un genel başkanı kadın olan İyi Parti’ye üye olduğunu öğrendiğini belirterek Ayvalıklı bir kadın ve anne olarak herkesin duyarlı olmasını beklediğini paylaştı.

hatice zeynep uslu paylaşım yenigün

Paylaşıma yorum yapan Tire eski ilçe başkanı Hakan Şenoyar da kendisinin altın madenine tepki olarak paylaşım yaptığını ve robot resim kullandığını, Uygur’un ise gerçek fotoğrafla ve rant için paylaşım yaptığını iddia etti.

Başkan Sürekli sahada! 120 bin ziyaret gerçekleştirdi Başkan Sürekli sahada! 120 bin ziyaret gerçekleştirdi

Yaptığı sosyal medya paylaşımı ile tepkileri üzerine çeken Bülent Uygur’un İyi Parti’ye üye olması yeni bir tartışmayı beraberinde getirecek gibi görünüyor. Daha önce hakkında soruşturma bile açılmadan CHP’den istifası istenen Uygur’un sürpriz İyi Parti üyeliği Buca’yı yeniden karıştıracak mı zaman gösterecek.