Buffalo sos, sıklıkla araştırılan soslardan biridir. Özellikle kullanım anlamı açısından da yüksek öneme sahip konular arasındadır.

Bu bakımdan Buffalo sos nedir öğrenebilir ve nasıl yapıldığı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Buffalo ses nedir, nasıl yapılır? Buffalo sos ne ile tüketilir detaylarıyla derledik.

 Buffalo sos, acı peynirli bir his bırakan ve genellikle tavuk ile tüketilen bir sostur. Özellikle fast food ürünlerinde buffalo sos tercih edilir.

 Buffalo Sos Nedir, Nasıl Yapılır?

 Buffalo sos özellikle fast food restoranlarında kullanılır ve insanlar tarafından da sıkça tercih edilir. Baharatlar ile harmanlanır ve ağızda acı peynir lezzeti bırakır ve tavuklar ile oldukça uyumlu bir tattır. Buffalo sos yapmak için soya sosu, sirke, acı sos, sızma zeytinyağı, sarımsak, toz şeker, tuz ve zencefil kullanılır.

 Bir kasenin içinde sızma zeytinyağı, soya sosu, sarımsak, toz şeker, zencefil ve acı sos ile tüm baharatlar konur. Öncelikle sıvı olanları sonrasında toz olanları koymak daha doğru olur. Sonrasında bunları karıştırmak ve kıvam alınca da ocaktan almak gerekir. Soğuduktan sonra ise buffalo sosu kullanmak mümkündür.

 Buffalo Sos Ne İle Tüketilir?

Buffalo sos birçok yiyecek ile uyumlu olduğundan sıkça tercih edilen soslardan biridir. Fakat buffalo sos ile en çok fast food restoranlarında karşılaşılmaktadır. Özellikle tavuk ile uyumlu olmasından ise tavuklu yiyecek ve hamburgerlerin içine buffalo sos koyulur.

Buffalo sos, fast food restoranlarında özellikle tavukla birlikte servis edilen lezzetli soslardan biridir. Baharatlarla harmanlanan, ağızda acı peynir lezzeti bırakan, tavuk kanatla mükemmel uyum sağlayan bu sosu evinizde hazırlamayı deneyebilirsiniz. Soslar çeşitli yiyeceklerle sunulan lezzet vericilerdir. Bu sayede yiyecekler daha lezzetli bir şekilde tüketilir. Yiyeceklerin tadını bastırmadan, tadına tat katan soslar her ülke mutfağında ayrı bir yere sahiptir. Buffalo sos işte bu değerli soslardan biridir. Tavuk gibi sevilen yiyecekleri daha lezzetli yemek istiyorsanız, mutlaka bu sosu denemelisiniz .Buffalo sosu hep birlikte hazırlamaya başlayalım isterseniz. Bu arada tavuk kanatları ızgaraya atabilirsiniz.

Buffalo sos için gerekli malzemeler

  • 50 ml sızma zeytinyağı
  • 50 ml soya sosu
  • 2 yemek kaşığı sirke
  • 1 çay kaşığı acı sos
  • 2 diş sarımsak
  • 1 yemek kaşığı toz şeker
  • Yeterince tuz ve karabiber
  • Bir miktar rendelenmiş taze zencefil

Buffalo sos yapılışı

Bir kasenin içinde sızma zeytinyağını, soya sosunu, toz şekeri, sarımsak, acı sos ve rendelenmiş zencefil gibi diğer baharatları birbiriyle iyice karıştırın. Bu malzemelerin önce sıvı olanlarını, daha sonra kuru olanları içine karıştırırsanız daha kıvamlı bir sos hazırlayabilirsiniz. Buffalo sosun hazırlanması işte bu kadar kolay. Eğer tavuk kanadı pişirecekseniz bu sosla marine ederek ya da sosu yanında tüketerek kullanabilirsiniz. Sevdikleriniz için hazırladığınız Buffalo sos güzel bir sürpriz de olacak.

Gözden kaçırmayın

Bebek oto koltuğu nasıl seçilir? Nasıl bağlanır? Bebek oto koltuğu nasıl seçilir? Nasıl bağlanır?

Afiyet olsun.