08.07.2021, 05:08

Büyükkarcı’nın bahanesi artık yok

Karşıyaka’da başkanlığa yeniden seçilen Başkan Turgay Büyükkarcı’nın daha güçlü bir yönetimle göreve gelmesinin, ekonomik kriz altındaki Kaf Kaf’a nasıl yansıyacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz… Transfer yasaklısı yeşil kırmızılı kulübün futbolda yaşadığı son yıllardaki çaresizlik artık taraftarın da canına tak etmiş durumda…

5 yıldır transfer yasaklısı kulübün 96 alacak dosyası bulunuyor. Eski futbolcu, antrenör, teknik direktör veya personele yaklaşık 20 milyon lira borcu bulunan Karşıyaka’nın yasağı kaldırması öyle kolay değil. Ekonomik sıkıntılarla boğuşan kulübün gelir ve gider tablosu ortada. Yıllardır yanlış üstüne yanlış yapan yönetimlerin faturasını ödeyen Büyükkarcı’nın da işi kolay değil.

Ancak; yeniden başkanlığa talip olan Büyükkarcı’nın da artık bahane üretmemesi gerekiyor. Mutlak surette kulübe yeni gelir kapıları bulması geren başkanın belediye ve semtin ileri gelenleriyle de ilişkilerini daha sıcak tutması gerek. Gerek pandeminin kulüplere açtığı yara gerekse diğer ekonomik sıkıntıların da verdiği zararla ayakta kalmaya çalışan Kaf Kaf’ın üzerindeki ölü toprağını atma vakti geldi.

Böylesi zor şartlarda 20 milyon gibi bir rakamı bulmak zor görünse de gerek holding, gerek belediye, gerekse camianın ileri gelenlerinin de desteğiyle bu para toplanıp yasak kaldırılmalı. Yoksa herkes biliyor ki; eldeki mevcut kadro bir üst lige çıkacak kalitede değil. Ligin kıvamına uygun transferle ve bu ligin havasını bilen tecrübeli bir teknik adamla Karşıyaka küllerinden doğabilir.

Yeniden koltuğa talip olduğunu açıklayan ve kongrede de seçimi kazanan Turgay Büyükkarcı, ekonomik şartları bilerek başkanlığa bir kez daha talip oluyorsa, başkanın da sorunlara çare üretip sportif başarıyı da camiaya yaşatma vakti gelmiştir. Basketbolda yaşanan heyecanın futbola da yansıması için başkan ve yeni yönetim kurulunun bu yaz daha çok çalışması ve kaynak yaratması gerekli.

 

Yorumlar