Ak Partili Boztepe CHP’li Ünal’ın kendisine verdiği pembe şortu meclise getirince İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde pembe şort tartışması yaşandı.

AK Partili Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, daha önce CHP'li Meclis Üyesi Hasan Ünal'ın kendisine verdiği pembe şortu meclise getirdi.  Boztepe, havalar ısındığında Meclis üyelerini körfezde yüzmeye davet etti.

Gözden kaçırmayın

'Saat 22.00'da kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim' 'Saat 22.00'da kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim'

BOZTEPE: GEDİZ'İN AKTIĞI BÖLGEDE YÜZECEĞİM

 Boztepe, "Sayın başkan Soyer, göreve gelince bu proje kenara bırakılmış... Körfez kendi kendine temizlenecek dendi ancak temizlenmedi. Mecliste Peynircioğlu Deresi'nden büyük bir övgü ile bahsedildi. Ben de gidip orada görüntü çektim. İlhan Dal'ın saydığı mahallelerin nerede olduğunu bildiğini düşünmüyorum... 2020 yılı Nisan ayında Ankara'da büyük bir umutla alıp getirdiğiniz ve meclis üyesi yaptığınız bir arkadaşınız bana mayo getirmiş. Ben bekliyordum ki bunu mayoyla ve Sayın Tunç Soyer ile birlikte körfezde yüzecektik... Ben bu mayoyla havalar ısınınca Gediz Nehiri'nin tam döküldüğü yerde denize gireceğim. Hani Gediz Körfezi kirletiyor ya, tam orada. Biz İZSU'nun yönetimi İZSU yöneticilerine bırakırlarsa körfez temizlenir. Basın bülteninde yazılanlar yapılsaydı körfez daha temiz olacaktı. Biz İZSU yetkililerine baskı yaparsak bu iş tam olarak yürümez. Havalar ısındığında Gediz'in döküldüğü yerde hepinizi yüzmeye bekliyorum" diye konuştu.