İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in hafta sonuna kadar İZSU Genel Müdürlüğünde içlerinde genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarının da bulunduğu kapsamlı bir kadro operasyonuna hazırlandığı öne sürüldü.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Izsu Genel Müdürlüğü’nde ciddi bir revizyona hazırlanıyor.

Gözden kaçırmayın

İzmir-İstanbul seferini yapmıştı! Rapor ortaya çıktı İzmir-İstanbul seferini yapmıştı! Rapor ortaya çıktı

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre görev değişimlerinin Cuma günü bürokratlara tebliğ edilmesi beklenirken Soyer’in yakın çevresine “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramına yeni bir kadro ile gireceğim.” dediği konuşuluyor.

Büyükşehir Belediyesinde de Genel Sekreter Buğra Gökçe’nin gitmesine kesin gözü ile bakılıyor. Gökçe’den boşalacak olan koltuğa ise Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ile ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey’in isimleri geçiyor.

Kadro değişikliğinin sadece İZSU ile sınırlı kalmayacağı Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki daire başkanlıklarına da sıçrayacağı sızan bilgiler arasında yer aldı.

Gökçe'nin gitmesine kesin gözü ile bakılıyor

Soyer'in tartışmalı Buca Metrosu ihalesi nedeniyle aralarına kara kedi giren Genel Sekreter Buğra Gökçe ile de yolları ayırma kararı aldığı konuşuluyor. Gökçe'nin en geç bir ay içinde belediye ile yollarının ayrılacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Geçtiğimiz hafta yıllık izine çıkan ve bir daha geri dönmeyeceği iddia edilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe'nin pazartesi günü işbaşı yaptığı fakat Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in hafta başından bu yana gerçekleştirdiği açılışların hiçbirisine katılmadığı belirtiliyor.

CHP Genel Merkezinin de yeşil ışık yaktığı değişim için görevden alma yerine Gökçe'nin kendi isteği ile istifa yönteminde karar kılındığı sızan bilgiler arasında yer alırken Gökçe'den boşalacak Genel Sekreterlik koltuğu için Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ile ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey'in adı geçiyor. Büyükşehir'deki görev değişikliklerinin ise Gökçe'nin gidişine göre ileriki aşamada şekilleneceği öne sürülüyor.

Teşkilat şeması değişti

9 Mayıs Günü gerçekleştirilen İZSU Genel Kurulunda teşkilat şemasının değişmesinin ardından İZSU Genel Müdürlüğündeki görevden almaların da hafta sonuna kadar gerçekleşeceği sızan bilgiler arasında yer alıyor. SABAH'a ulaşan bilgilere göre İZSU Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Filiz Yıldız görevden alınıyor. Yerine ise Ticaret İşleri Daire Başkanı Candan Dipli geliyor. Dipli’nin bir süredir daire başkanlığı görevini yürüttüğü Ticaret İşleri Daire başkanlığı ise yeni teşkilat şemasına göre lağvediliyor.

Sızan bilgilere göre Birinci Bölge İşletmeler Daire Başkanı Aydın Korkmaz'da görevden alınanlar arasında yer alıyor. Bir süredir İZSU Genel Müdürlüğünde Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapan Birkan Acar yeni teşkilat şemasına göre yeni kurulan Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevine getiriliyor. Seferihisar Belediyesinden Selçuk Belediyesine transfer olan ardından İZSU Genel Müdürlüğünde 3. Bölge İşletmeler Bakım Onarım Daire Başkanlığı görevine getirilen Şerafettin Budak'ın da görevden alınacaklar arasında yer aldığı belirtiliyor.

İZSU'daki değişiklikler bunlarla sınırlı değil. Edinilen bilgilere göre İZSU Genel Müdürü Aysel Özkan'a yakınlığı ile bilinen İnsan Kaynakları Daire Başkanı Reyhan Altun ile Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serap Gül de görevden alınacak isimler arasında yer alıyor. Yapılan son düzenlemede Genel Müdür Aysel Özkan'a yakın isimlerin tek tek görevden alınıyor olması İZSU Genel Müdürlüğü Görevine getirileceği söylenen eski inşaat mühendisleri odası İzmir Şube Başkanı Gürkan Erdoğan'a hazırlık olarak yorumlanıyor. İZSU bünyesinde faaliyet gösteren Yatırımlar Daire Başkanlığının da yeni teşkilat şemasına göre lağvedileceği belirtiliyor.