Balıkesir'in Balya ilçesinde Ali Osman (58) ve Ekliman Değirmenci (57) çiftinin 27 koyunu damdan çalındı, kuzular anasız kaldı.

Farklı illerde görev yapan orman işçisi Ali Osman Değirmenci, emekli olduktan sonra eşi Ekliman Değirmenci ile 2018 yılında Balya ilçesine bağlı kırsal Akbaş Mahallesi’ne yerleşti.

Çift, kredi çekip 20 küçükbaş hayvan aldı. Değirmenci çitinin koyunları doğum yaptıkça sürü büyüdü ve 4 yıl içinde 57 küçükbaş hayvana ulaştı.

Ali Osman Değirmenci, kırsal mahalleye 1,5 kilometre mesafedeki hayvanların bulunduğu dama 1 Nisan sabahı gittiğinde 27 koyununun çalındığını fark etti, jandarmaya haber verdi.

Gözden kaçırmayın

Küçükköy Teferic Şenlikleri’ne 5. yılında da yoğun ilgi Küçükköy Teferic Şenlikleri’ne 5. yılında da yoğun ilgi

çalınan koyunlar yenigün 2

Olayla ilgili çalışma başlatan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), hayvanlardan 21’ini 100 kilometre uzaklıktaki Kepsut ilçesinde bir damda buldu.

Dam sahibi E.D., koyunları Özgür Demirci'den satın aldığını söyledi. 6 koyunun ise hırsızlar tarafından başka birine satıldığı anlaşıldı. Gözaltına alınan Özgür Demirci tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili bir kişinin daha aranıldığı belirtildi. Bulunan koyunlar, JASAT ekiplerince Değirmenci çiftine teslim edildi.