Çapak'ta Bardacık Festivali

Bardacık İnciri için Çapak'ta festival düzenlendi. Binlerce kişiyi ağırlayan Muhtar Ali İhsan Atmaca bölgeye has tadı ve görüntüsüyle özel bir yere sahip olan Bardacık İncirini festival kapsamında milyonlarca insana tanıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  

Ege 16.08.2021 - 16:42 16.08.2021 - 17:32

YOK BÖYLE İNCİR
Çiftçinin üretiminin tanıtılması ve kırsal turizmin canlanması için İzmir Torbalı Çapak'da festival düzenlendi. Hem aroması hem de görünüşü ile diğer incir türlerinden ayrılan ve ilçenin Çapak Mahallesi’nde bol miktarda yetişen Bardacık İnciri için düzenlenen etkinliğe Muhtar  Ali İhsan Atmaca ev sahipliği yaptı. Binlerce konuk ile yakından ilgilenen Muhtar Atmaca, "Sabah saat 10.00 itibari ile başlayan festival akşam saatlerine kadar sürdü. Yerli üreticiler kurulan stantlarda Bardacık inciri, incir reçeli, kuru incir ve birçok doğal ürünleri hem satma hem de tanıtma fırsatı buldu. İlçe dışından gelenler belediyenin ücretsiz taşıma araçları ile köyümüze taşındı. Günün sonunda gerçekleşen gösteri ve konserler ise katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattık. Festivalimize katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Benzersiz incirimizin tanıtımına festivallerimizle devam edeceğiz"dedi. 

 


BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Pandemi nedeniyle önceki yıl gerçekleşmeyen geleneksel festivalde, komedi performansları ve konserler hem köy halkına hem de dışarıdan gelen konuklara keyifli saatler yaşattı. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Belediye Başkan Yardımcılar Prof. Dr. Özkan Yıldız, Yavuz Selim Özgan, CHP İlçe Başkanı Erol Günaydın ve ilçe protokolünün katıldığı festivale katılımcı rekoru kırıldı. Köye giriş yapan kişi sayısının 15 binin üzerinde olduğu vurgulanırken, katılımcılar büyük mutlulukla köyden ayrıldı.


ÇANDAR’A DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
Festivalin renkli anları şüphesiz gösteri ve konserler oldu. Deniz Kumru’nun performansı dinleyicileri mest ederken, Türk Televizyonlarının eğlence kuşağında yeri ayrı olan Komedi Dans Üçlüsü de konukları kahkahaya boğdu. Günün finalinde ise Türk Halk Müziği’nin usta isimlerinden Tolga Çandar unutulmaz bir konsere imza attı. En sevilen türküleri deneyimli isimlerden oluşan orkestrası ile seslendiren Çandar’a sahnede büyük bir sürpriz gerçekleşti. Bugün 62 yaşına giren Çandar için sahnede pasta kesildi. Öte yandan gün boyunca stantları gezen, konukları karşılayan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Hem ilçeye has bardacık incirinin tanıtılması hem de kır turizminin canlanması amacıyla düzenlenen festivalin ilçeye ve Çapak'a değer kattığını anlattı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@