Bayram tatilinin birleştirilmesi haberini dört gözle beklediklerini belirten Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Necat Çelikok, “Turizmci o zaman bayram eder” dedi.

Çelikok, Ot Festivali'nden hemen sonra Ramazan ayının başlaması ve havaların soğuması ile birlikte yoğunluğun azaldığına, bayrama on gün kalmasına rağmen otel doluluklarının beklentinin altında kaldığına dikkat çekti. Bodrum ve Marmaris rezervasyonlarının da istenen yoğunlukta olmadığını belirten Çelikok şöyle devam etti:

Tatil beklentisi

"Bu durgunluğun ilk sebebi bayram tatilinin birleştirilip birleştirilemeyeceği, ikincisi ekonomideki dalgalanmalar, üçüncüsü yeni biten sömestr tatili diye düşünüyoruz. Eminiz ki bu haftadan sonra rezervasyonlar yoğunlaşacak ve hızlanacak. Çok kısa zamanda doluluk oranları artacak"

alaçatı

Rezervasyonu erken yapın

Gözden kaçırmayın

Benzin ve motorine zam geldi: İşte son fiyatlar Benzin ve motorine zam geldi: İşte son fiyatlar

Alaçatı'nın turizmde tüm destinasyonlardan farklı bir yeri olduğuna dikkat çeken Çelikok "Bayram tatillerini ev dışında geçirmeyi planlayan misafirlerimize şu anda yer varken, fiyatlar da yükselmeden rezervasyonlarını yaptırmalarını öneririm” dedi.