CHP Bayraklı'da sandıktan  Didem Gültekin zaferle çıktı. 197 oy alan  Didem Gültekin CHP Bayraklı'nın yeni başkanı seçildi.  

'Demirören’e verdiğiniz krediyi bana da verir misiniz?' 'Demirören’e verdiğiniz krediyi bana da verir misiniz?'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de olağanüstü kongresini gerçekleştiren son ilçe olan Bayraklı'da seçim sona erdi. Seçimde Didem Gültekin oyu alan 197 CHP Bayraklı'nın yeni başkanı seçildi. 
CHP İzmir’de istifalar ve görevden almalar sonrası gerçekleştirilen olağanüstü ilçe kongrelerinin sonuncusu olan  CHP Bayraklı Olağanüstü İlçe Kongresi delegelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede, ilçe başkanlığı için Samed Tekin, Mehmet Yılmaz ve Didem Gültekin adaylık için yarıştı.

Adaylık yarışının kazananı Gültekin "Adaylık konuşmasında söz vermiştim. Liste rengi oktur hepimiz biriz diye. Ben inanıyorum ki, iktidara yürüdüğümüz bu süreçte Memet Abim de Samet Abim'de bizleri asla yalnız bırakmayacaktır. Biz bugün burada bile dayanışma örneği gösterdik. Çünkü biz CHP ailesiyiz. Biz inanıyoruz biz kararlıyız biz iktidara yürüyoruz. Geliyor gelmekte olan diyoruz. Tüm delegelerimize, büyüklerimize, kardeşlerimize, kadınlarımıza en çok  da geçlere teşekkür etmek istiyorum. Biz bu yolda omuz omuza 2023'de CHP'yi iktidara Genel Başkanımızı da Cumhurbaşkanlığına taşımaya söz veriyoruz. Bayraklı'dan iktidar ateşini yakacak mıyız? Yolumuz açık olsun" dedi. 

SANDAL: BU SAATTEN SONRA HEPİMİZ BİRİZ
Kongre sonrası değerlendirmelerde bulunan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ise ilçede bundan sonra birlikte ve beraberlik olacağını vurgularken, "Burası Bayraklı. Burada kavga, gürültü olmaz. Burada örgüt, ele ele kol kola. Bu saatten sonra Bayraklı siyasal özgürlüğünü ilan etmiştir. Bütün arkadaşlarımızla el birliği içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Bizim için listenin rengi önemli değil. Bu saatten sonra hepimiz biriz. Dün dünde kaldı. Yarına dair konuşacağız" diye konuştu.CHP Bayraklı’da zafer Didem Gültekin'in... yenigün 2