Cumhuriyet Halk Partisi Buca İlçe Başkanlığı'nda gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında yumruklar konuştuğu öğrenildi.

İzmir Körfez Festivali’nin ikinci gününde renkli anlar İzmir Körfez Festivali’nin ikinci gününde renkli anlar

Cumhuriyet Halk Partisi Buca İlçe Başkanlığı'nda  gerçekleştirilen ilçe yönetim kurulu toplantısında tartışma meydana geldi. Küfür edilmesinden dolayı Buca Gençlik Kolları Başkanı İrem Gökmen'in olaya tepki göstermesi olay daha da büyüdü.  Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ne giderek darp raporu alan İlçe Yöneticisi Elif Hasandoğan Taşkıran, yaşananları sosyal medya hesabında anlattı. 


Taşkıran'ın paylaşımı ise şu şekilde;


"Gerçekleştirilen toplantı esnasında çıkan tartışma sırasında edilen küfürlerden dolayı rahatsız olan Gençlik kolu başkanı İrem Gökmen ayağa kalkıp 'Sayın yöneticiler tartışmayı bıraksanız gençliğin projelerini dinleseniz, burada kadınlar var küfür ediyorsunuz' diyerek ortaya koyduğu haklı siteminin ardından ilçe yöneticisi Ali İhsan Yıldız'ın çok öfkeli bir şekilde 'Duymak istemiyorsan Çık dışarı, kes sesini' diyerek bağırmasıyla diğer ilçe yöneticisi Mustafa Nalkıran'ın' Ali İhsan abi bağırma' diyerek çok sakin bir şekilde uyarıda bulunmuştur. Ali İhsan Yıldız, Mustafa Nalkıran'ın göğsüne vurarak itmek suretiyle karşılık vermiştir. Sonrasında bu iki yönetici arkadaş yumruk yumruğa kavga etmeye başlamıştır. Bu esnada ayırmak için araya giren yönetici Hasan Kurt gözüne, Hakan Dedebal bacağına darbe almıştır. Yaşanan arbedede Ali İhsan Yıldız'ın GK başkanı İrem Gökmen'in de üzerine yürümesinden endişelenerek koluna dokunmak suretiyle 'Ali İhsan abi yapma sakin ol' der demez, 'çekil' diyerek bana bağırmış ve koluma vurmuştur. Olaylar yatıştırıldıktan sonra İIçe başkanım yöneticileri odasına çağırmıştır. Bende odaya gidip bu iki arkadaşla ilgili tutanak tutulması gerektiğini ifade ettiğimde kendisi bana 'hayır tutanak tutmayacağım gerginlik yaşandı oldu bitti sen istiyorsan kendin şikayetini yapabilirsin' demiştir. Benim dışımda darpa maruz kalan arkadaşlarım dahil odada olan yönetici arkadaşlarıma tek tek şahidimsiniz diye sorduğumda hepsi hayır cevabını vermiştir. Bende başkanım ve arkadaşlarıma teşekkür ederek odadan ayrılıp, kendimi iyi hissetmediğim için bir arkadaşımın refakatinde Seyfi Demirsoy hastanesine giderek bileğinde meydana gelen yaralanmayla ilgili darp raporu aldım. Dün İlçe binasında yaşanan olay tüm doğruluğu ile bu şekildedir. Olayı il başkan yardımcımıza bildirmeme Sn il başkan yardımcımızın olaya duyarsız kalmayıp II başkanımızı bilgilendirmesine rağmen nezaketen de olsa II başkanım bir geçmiş olsun mesajı bile atmamıştır. Randevu talep etmeme rağmen şu saate kadar geri dönüş yapılmamıştır.Olayın bu kadar acık net olması göz önünde bulundurulduğunda il başkanlığımızın tarafımı ve tarafları çağırıp işlem yapmaması anlaşılır değildir."