"CHP’de huzurdan yanayız"

"CHP'de huzurdan yanayız"

“CHP'de huzurdan yanayız”

"CHP'de huzurdan yanayız"

“CHP'de huzurdan yanayız”

"CHP'de huzurdan yanayız"
12 Haziran 2017 - 09:06

CHP Çiğli İnsan Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Dursun Ali Kazar, CHP Çiğli'de 3 kişinin partiden ihraç edilmesiyle başlayan süreçle ilgili olarak, “CHP, ulu bir çınar. Bu çınarın içerisinde böyle tartışmaların yaşanması son derece doğal. Aile içerisinde olanlar, aile içerisinde kalır” dedi.

CHP Çiğli İnsan Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Dursun Ali Kazar, “Süreç bu şekilde işledi. Ben, partili arkadaşlarımızı kaybetmeyi isteyen birisi değilim. Partimize yeniden dönen arkadaşlarımıza hoşgeldin diyorum. CHP, tüzük ve programlarla yönetilen bir partidir. Eğer tüzük dışına çıkan olursa, gereğinin yapılması gerekir. Çünkü biz bir aileyiz. Türkiye'nin CHP'ye, CHP'lilerin birbirine ihtiyacı var. Dolayısıyla kimseyi ötekileştirmeden, birlik ve beraberlik içerisinde mücadele etmeliyiz. Çiğli'de ve parti içerisinde her zaman huzur olmasından yanayız” ifadelerini kullandı.

“SİYASETİN KALBİ ÇİĞLİ'DE”

Çiğli'nin, İzmir'de siyasetin kalbinin attığı yerlerden birisi olduğunu ifade eden CHP Çiğli İnsan Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Dursun Ali Kazar, “Çiğli deyince heyecan duyuyoruz. İlçemiz İzmir'in lokomotifidir. Çiğli'de demokrasiye, insan haklarına, özgürlüklere çok değer verilir. Haksızlığın kol gezdiği ülkemizde, Çiğli gibi yerlere ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. İlçemizde CHP'nin iktidar olması ve her geçen gün güç kazanması bizleri çok mutlu ettiği gibi umutlandırıyor da. Biz, bu noktada Çiğli'deki gençleri, kötü alışkanlıklardan uzak tutarak topluma kazandırmak istiyoruz. Onların iyi bir eğitim alarak, geleceğe umutla bakmalarını ve ülkelerine faydalı bireyler olmalarını istiyoruz. CHP örgütü olarak gençlerimizi eğitime, sanata ve spora yönlendirmeye çalışıyoruz. Çünkü biz ülkemizin geleceğinin gençlerin elinde olduğunu çok iyi biliyoruz. Çiğli'de yaşamaktan da gurur duyuyoruz” dedi.

“AİLEDE OLAN AİLE İÇİNDE KALIR”

CHP Çiğli'de 3 kişinin partiden ihraç edilmesiyle başlayan süreçle ilgili de konuşan CHP'li Kazar, “CHP, ulu bir çınar. Bu çınarın içerisinde böyle tartışmaların yaşanması son derece doğal. Aile içerisinde olanlar aile içerisinde kalır. Süreç bu şekilde işledi. Ben, partili arkadaşlarımızı kaybetmeyi isteyen birisi değilim. Partimize yeniden dönen arkadaşlarımıza hoşgeldin diyorum. CHP, tüzük ve programlara yönetilen bir partidir. Eğer tüzük dışına çıkan olursa, gereğinin yapılması gerekir. Çünkü biz bir aileyiz.

“ENERJİMİZİ DIŞARIYA HARCAMALIYIZ”

Türkiye'nin CHP'ye, CHP'lilerin birbirine ihtiyacı var. Dolayısıyla kimseyi ötekileştirmeden, birlik ve beraberlik içerisinde mücadele etmeliyiz. Partimiz içerisinde bir daha böyle tartışmalar yaşanmamasını temenni ediyorum. Enerjimizi parti içerisinde değil, ülke meselelerinde harcamalıyız. Ayrışmak yerine bütünleşmeliyiz. CHP bizim sevdamız. Damarlarımızda CHP kanı dolaşıyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün ayakta kalan en büyük iki mirası Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi'dir. CHP, Cumhuriyetin sigortası ve teminatıdır. CHP'li olunmaz, CHP'li doğulur. CHP'nin her bir ferdi dik bir duruş sergilemek durumundadır. CHP, bizim kalemiz. Partimize sahip çıkmak zorundayız. Çiğli'de ve parti içerisinde her zaman huzur olmasından yanayız” ifadelerini kullandı.

“ÇİĞLİ'YE HİZMET AYRICALIKTIR”

CHP örgütü olarak partinin çıtasını yükselmek için belediye ile uyum içerisinde çalıştıklarını aktaran Kazar şunları söyledi, “Halkımız Çiğli Belediyesi'nin hizmetlerinden son derece memnun. Belediye başkanımız, meclis üyelerimiz, belediye personelimiz Çiğli'yi güzelleştirmek için elinden geleni yapıyor. Biz de örgüt olarak belediyemiz ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden ilçemizde iktidar olmak istiyoruz. Parti içerisinde yaşanan rekabetin, partimize olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Ancak önemli olan mevkiler değil, partimizin çıtasının yükselmesidir. Mevkiler gelip geçicidir. Aslolan Cumhuriyet Halk Partisi'dir. CHP'ye ve Çiğli'ye hizmet etmek bizim için ayrıcalıktır.”

“İNSAN HAKLARI KAĞIT ÜZERİNDE KALIYOR”

Türkiye'de demokrasi açısından çok ciddi sorunları yaşandığını savunan Kazar, “Ülkemizde insan hakları maalesef sadece kağıt üzerinde kalıyor. Türkiye'de demokrasi açısından çok ciddi sıkıntılar var. Bunun yanında ekonominin gidişatı da halkımızı olumsuz yönde etkiliyor. Malum Ramazan ayındayız. Yoksulları korumak ve kollamaz sadece Ramazan ayına mahsus bir şey olmamalıdır. Devlet, sosyal devlet anlayışıyla herkese yardım elini uzatmalıdır. Herkese eşit davranmalıdır” diye konuştu.

Ahmet Özsoy

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güzelbahçe'ye uzlaşı aday adayı
Güzelbahçe'ye uzlaşı aday adayı
İzmir'deki Uyuşturucu Operasyonunda 1 Tutuklama
İzmir'deki Uyuşturucu Operasyonunda 1 Tutuklama