Tek başkan adayıyla gerçekleşmesi beklenen seçimlerde MYK üyelikleri için günlerdir kulislerde yoğun hareketlilik vardı. 

WhatsApp Image 2021-11-07 at 12.21.54 (1)

Gençosman Kilik başkanlığında kurulması beklenen MYK'da kimlerin olacağı merakla bekleniyor. Saat 10'da başlaması gereken toplantının henüz başlamamış olması liste krizleri olduğu iddialarına neden oldu. Mevcut Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve seçilmesine kesin gözüyle bakılan Gençosman Kilik'in hazırladığı listelerin herhangi bir tartışma neden olmaması için Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun bizzat talimat verdiği biliniyor. 

Kurultayı'a katılması beklenilen Kılıçdaroğlu'nun salonda tansiyonun yuksek olması durumunda toplantıya katılmayacağı Ankara'da konuşulanlar arasında. 

WhatsApp Image 2021-11-07 at 12.21.54

"Bu bir veda konuşması olacak." diyen Yılmaz "Ayrılık da sevdaya dahil" mısrasıyla duygularını paylaştı. CHP Gençlik Örgütleri'nin 26 Kasım 1951'de Genel Başkan İsmet İnönü önderliğinde ilk binasını açarak örgütlenmeye başladığını hatırlatan Emre Yılmaz siyaset yapmanın zorlu bir hayat olduğunu bilerek büyüdüğünü dile getirdi. CHP Gençlik Örgütleri'nin Parti'nin yan gücü değil öz gücü olduğunu dile getiren Yılmaz gençlerin CHP tarihine bıraktığı miraslara da konuşmasında yer verdi. 

Gençosman Kilik'e destek

"Ben burada çok şey yaşadım, bu salondaki insanlarla çok şey paylaştım" diyen Emre Yılmaz Gençlik Kolları Genel Başkanı olma onurunu kendisine yaşatan herkese teşekkür etti. İşçi bir babanın oğlu olarak geldiği bu koltuktan işçi emeklisi bir babanın oğlu olarak ayrıldığını da söyleyen Yılmaz Gençosman Kilik'e desteğini de konuşmasında ifade etti. 

Yüzyılın lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Parti'de Anadolu'dan çıkmış Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yol yürümekten onur duyduğunu da dile getiren Yılmaz hayatını kaybeden CHP'li gençleri de  andığı konuşması sık sık sloganlarla kesildi. 
"Sizlerin sayesinde bu kürsüdeyim, sizlerin sayesinde Parti Meclis Üyesi oldum" diyen Yılmaz PM üyesi olarak gençlik örgütlerinin emrinde olacağını da sözlerini noktaladı. 
İstanbul'da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Kurultay salonuna geldi. Kılıçdaroğlu'nun Kurultay'ın ardından tekrar İstanbul'a döneceği öğrenildi.

kemal kılıçdaroğlu genclere seslendi

Gençlere hitaben yaptığı konuşmada inandıkları çözümü anlatmalarını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılaçdaroğlu sert bir üslupla değil kararlı ve sakin bir üslup kullanmalarını tavsiye tti. Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığını dile getirmelerini gençlere söyleyen Kılıçdaroğlu ülkenin sorunlarını çözmeye talip olduklarını gittikleri her yerde anlatmalarını da gençlere söyledi. 
Heyecanlarını ve umutlarını kaybetmelerini kabul etmeyeceğini dile getiren CHP Genel Başkanı, heyecan ve umutla toplumun her kesimine hitabetmelerini sözlerine ekledi. 2.Yüzyıla Çağrı Beyannamesini'nin her gencin cebinde olması gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu "Babalarımızın kurduğu Cumhuriyeti 2. Yüzyılda demokrasi ile taçlandıracağız." dedi. 
Düşünce özgürlüğü önündeki bütün engelleri kaldıracaklarını da söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu CHP iktidarının özgürce eleştirilebileceğini gençlerin rahatlıkla söyleyebileceklerini de sözlerine ekledi. 
Kemal Kılıçdaroğlu gençlere yönelik vaatlerini de şöyle sıraladı:

- Üniversite mezunu gençlerin KYK borçlarının faizleri tamamen silinecek ve lişi işbaşı yaptıktan sonra makul taksitlerle ödenmesi sağlanacak.

- Gençlerin ilk cep telefonlarından ve oyun konsollarından ÖTV alınmayacak. - Torpi bitecek, mülakat kalkacak. Yazılı sınavı kazanan kim olursa olsun göreve başlayacak.

- Bir yıl içinde yurt sorunu çözülecek.

- Gençlerin özgürlüğü olacak. 

Kapıyı çalan sütçüdür
Gençler için vaadlerini sıralayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu " CHP iktidarında sabah erkenden kapı çalınıyorsa o gelen polis değil sütçüdür" dedi. 
İstanbul Sözleşmesi'ni iktidara geldikten sonra 1 hafta içinde yürürlüğe koyacaklarını dile getiren Kılıçdaoğlu gençlerin örgütlenmesinin önündeki engelleri de kaldıracaklarını söyledi. Gençlere ucuz, hızlı ve sansürsüz internet sağlayacaklarını da belirten CHP Genel Başkanı israf ve yolsuzuğu da ortadan kaldıracaklarının altını çizdi. 
Üniversite mezunu gençler işsizken birilerinin yakınlarının birden fazla maaş aldığını da hatırlaran Kemal Kılıçdaroğlu kendi iktidarlarında ödenen vergiler için "5'li çeteye, İngiltere'deki tefecilere değil bu ülkenin işsiz gençleri için harcayacağız." dedi. 
Siyasi ve ekonomik bağımsızlıktan da söz eden Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir." sözlerini hatırlattığı konuşmasında Türkiye'nin ekonomik bağımsızlığının tehlikede olduğunu olan inancını belirtti. 
CHP'li olmanın sıradan bir olay olmadığını da ifade eden Kılıçdaroğlu dediklerinin Partili gençler tarafından yapılacağını beklediğini ve bunun takipçisi olacağını da söyledi. Kendisinin gençlere çözümleri anlattığına dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu gençlerin de gittikleri heryerde çözümleri anlatmalarını söyledi. 

Kılıçdaroğlu'ndan gençlere: Gücüm sizsiniz

"Bunların gideceğini çok iyi biliyoruz. Az kaldı, gidecekler." diyen Kılıçdaroğlu giderken nasıl daha fazla malı götürürüz arayışı içinde olduğunu da sözlerine ekledi. Memurlara yaptığı çağrıyı da hatılatan Kemal Kılıçdaroğlu slogan atan gençlere "Geliyor gelmekte olan, meraklanmayın." diyerek cevap verdi. "Gerçekten de bu ülkeye huzuru getireceğim, kararlıyım." diyen Kılıçdaroğlu hiç bir çocuğun yatağa aç girmediği Türkiye'yi beraber inşa edeceklerini de genç partililere söyledi. Gücünün gençler olduğunu da ifade eden CHP Genel Balkanı Kılıçdaroğlu "Sizler çalıştığınız sürece bu ülkenin bütün sorunları çözülür." diyen Kılıçdaroğlu "Geliyor gelmekte olan!"diyerek konuşmasını noktaladı.

Gençosman Kilik: Ülkeyi yönetmeye talibiz


CHP 16. Gençlik Kurultayı'na tek aday olarak giren Gençosman Kilik yaptığı adaylık konuşmasında gerçek hayatı yaşayanların gerçek sorunların çözümünde de etkili olacaklarını göstereceklerini ifade etti. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ne de atıfta bulunan Kilik, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında da vurguladığı 2.Yüzyıla Çağrı Beyannamesi'ne de değindi. 


Yaşanan siyasi süreçte CHP'nin misyonuna değinen Gençosman Kilik Parti'nin motor gücü olarak da gençleri gösterdi. 


Salondaki gençlerin ülkeyi yönetmeye de talip olduğunu ifade eden Gencosman Kilik bunu bütün Türkiye'ye göstereceklerinin de altını çizdi. Daha önce Gençlik Kolları yönetimde görev alan partililere teşekkür eden Kilik gelecek güzel günleri vaadetiklerini de söyleyerek sözlerini noktaladı. 


Blok listeyle yapılacak seçimler, listenin Divan' a teslim edilmesinin ardından başlayacak. 

CHP Gençlik Kolları MYK'ya İzmir'den iki isim


CHP Gençlik Kolları'nın 16. Olağan Kurultayı'nda blok listenin açıklanmasının ardından seçime geçildi. Gençosman Kilik'in başkanlığındaki MYK'ya İzmir'den giren isimler ise Cevat Eren Arslan ve Akın Geyik oldu.

chp gençlik kurultayı