CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan İz TV canlı yayınında sarf ettiği sözlerin kesilip montajlanarak paylaşıldığını söyleyerek “İnsanı insan olduğu için siyasi yönelim göz etmeden seviyoruz” açıklaması yaptı.

CHP İzmir Gençli Kolları Başkanı Burak Kotan katıldığı televizyon programında söylediği sözlerin bilerek kesilip biçildiğini, çarpıtıldığını ve yandaş medyada bu haliyle kullanıldığını söyleyerek sözlerine açıklık getirdi.

Kotan şu açıklamayı yaptı:  

“26.07.2022 tarihinde katılmış olduğum İz TV canlı yayın programında sarf etmiş olduğum cümlelerin başı ve sonu kesilerek sosyal medya ve yandaş medyada aleyhimde çokça paylaşım yapılmıştır. Bu paylaşımlarda, kurduğum cümlelerde kastettiğim manadan uzaklaştırılarak Akp'li troller tarafından aleyhte algı yaratma çabası sonucunda değerli vatandaşlarımızın yanlış bir kanaate varma ihtimalinin şahsımı derin üzüntüye sevk etmesi münasebeti ile vicdanen ve ahlaken ilgili bu açıklamayı yapma zaruretim hasıl olmuştur. Bu açıklama aynı zamanda samimi hislerle üzüntü yaşayan vatandaşlarımızın kafalarındaki yanlış anlaşılmalarını gidererek kırgınlıklarını telafi etme niyetlidir.

Vatandaşlarımızın şunu bilmelerini isterim ki; Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütlerinin mutfağından yetişen her yoldaşımız insanı insan olduğu için dil, din, ırk, mezhep ya da siyasi yönelim gözetmeden sever.

Yaşanılan bu son durum bizlere göstermiştir ki, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde yürütülen parti politikalarının başarıları sonucu koltuk korkusuna kapılan Akp yöneticileri, trollerine ve yandaş medyasına daha çok para yedirmeye başlamıştır.

Sındır, Aliağa ve Dikili'de seçimin nabzını tuttu Sındır, Aliağa ve Dikili'de seçimin nabzını tuttu

Kendisini vatanına, milletine, partisine adamış, hiçbir beklentisi olmadan siyaset sahnesinde elini değil kellesini taşın altına koymaktan imtina etmeyen Cumhuriyet Halk Partisi Gençliği olarak birçok başarılı ve geniş kitlesel etkinlik ve eylemlerimizden rahatsızlık duyan yandaş medya algı yaratmak amacıyla konuşmalarımı çarpıtarak aleyhimde propaganda yapmaktadır.

Genel Başkanımız'ın helalleşme çağrısı üzerine yalnızca İzmir'de değil İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı olarak, Türkiye'nin birçok ilinde vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların dertleri ile dertlenmiş bir yurttaş olarak; her seçmene ulaşabilmek adına gecesini gündüzüne katan; kendisinden, ailesinden, işinden ve arkadaşlarından ödün veren, insan haklarını şiar edinen genç bir avukat olarak bu algıyı asla kabul etmeyeceğimi bilmenizi isterim.

“Tazminat davası açacağım”

Ayrıca yapılan sosyal medya paylaşımı ve haber sitelerinin altlarına yapılan yorumlar içerisinde hakaret içeren tüm paylaşım sahibi bireyler hakkında suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açacak, kazandığım tazminat bedellerini partime bağışlayacağım.

“Meyve veren ağaç taşlanır”

Meyve veren ağaç misali taşlandığımızı biliyoruz. Sizler ne kadar açık ararsanız arayın beyhude, bizim alnımız açık boynumuz dik. Biz bu ülkenin menfaatleri için kendi şahsından vazgeçmiş, tek gerçeği Türkiye Cumhuriyeti olan Cumhuriyet Halk Partisi Gençliğiyiz, yapmış olduğunuz tehditler karşısında bugüne kadar nasıl korkmadıysak bugün de tehditlerin izden KORKMUYORUZ, KORKMA YACAĞIZ.

Hiç kimseyi ötekileştirmeden barış, sevgi, huzur, dayanışma, üretkenlik yolunda iktidar olacağımız günler yakın.

Saygılarımla.

İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı

Av. Burak Kotan