CHP’li Vedat Uğur Kemalpaşa’ya talip

CHP'li Vedat Uğur Kemalpaşa'ya talip

Başkan Aday Adayı oldu.

CHP'li Vedat Uğur Kemalpaşa'ya talip

Başkan Aday Adayı oldu.

CHP'li Vedat Uğur Kemalpaşa'ya talip
14 Eylül 2018 - 09:00

Konak Belediye Meclis Üyesi CHP'li Vedat Uğur sosyal medya üzerinden belediye başkan aday adaylığı açıklaması yaptı. Uğur rotasının memleketi Kemalpaşa olduğunu duyurdu

Yerel seçimler için geri sayıma geçilirken, aday adayları da bir bir sahaya iniyor. İzmir’de CHP’de sürpriz bir aday adaylığı çıkışı geldi. Konak Belediye Meclis Üyesi avukat Vedat Uğur sosyal medya üzerinden aday adaylığı açıklaması yaptı. Uğur, doğum yeri olan Kemalpaşa’dan aday adayı olduğunu kamuoyuna duyurdu. Uğur sosyal medyadan CV’sini de paylaştığı mesajında, “Sevgili dostlarım, arkadaşlarım. Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Kemalpaşa Belediye Başkanlığına adaylığımı koymayı düşünüyorum. İlgi ve destekleriniz için şimdiden teşekkür eder,sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı. Biz de Uğur'la yerel seçim öncesinde Kemalpaşa'yı, hedeflerini ve yola çıkış nedenini konuştuk. Uğur'un konuşmasından satır başları şöyle;

"MEMLEKETİME HİZMET  ETMEK İSTİYORUM"

Doğma, büyüme Kemalpaşa Armutluluyum. 15 yıl SHP – CHP döneminde Armutlu Belediyesi'nde hukuk danışmanlığı yaptım. 10 yıl kadar Ören Belediyesi'nde hukuk danışmanlığı yaptım. SHP'den itibaren bu partiye üyeyim. Yaklaşık 30 yıldır CHP çizgisindeyim. Yıllardır partimizin başarısı için mücadele ediyorum. 5 yıldır da Konak Belediyesi'nde Meclis Üyesiyim. Aynı şekilde 5 yıldır İmar Komisyonu'nda Başkanvekiliyim. Bunun 2 yılını başkan olarak geçirdim. Belediyeciliği biliyordum ama Konak Belediyesi güzel bir tecrübe imkanı oldu benim için. Çünkü merkez bir ilçeden söz ediyoruz. Artık memleketim Kemalpaşa'ya hizmet etmek istiyorum. Kemalpaşa'da sevildiğime inanıyorum. İnsanlara dokunan, onlarla konuşan birisiyim. Mesela seçmen AKP'li, diyor ki, 'Vedat olursa iş değişir. Vedat bizim oğlan.' AKP'li veya MHP'li, yani sağ tandanslı insanların bize oy verebileceğini gördüm. Halkın bize teveccüh gösterdiğine şahit olduk. Sonuç olarak aday adayımı olduğumu ifade ettim.

BELEDİYECİLİĞİ BİLİYORUM

Kemalpaşa'da son 5 yıldır hizmet yok. Süslü hizmetlerimiz var, dişe dokunur, halkın ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak hizmet yok. Bir de açıkçası güzel propaganda var. Kemalpaşa'ya doğalgazı belediyenin getirdiğini iddia edebilecek bir arkadaşımız var. Doğalgazı tabii ki doğalgaz firması getirecek. Devlet Su İşleri'nin yaptığı bir göleti, sanki Kemalpaşa Belediyesi yapmış gibi lanse ediyor. Kemalpaşa'da halk aç, işsiz. Dolayısıyla bu tür görünür projelerin hiçbir anlamı yok. Armutlu'daki pazaryeri yıkıldı ve halkın zor ulaşacağı bir yere götürüldü. Yeni yerin yarısından çoğu özel mülkiyet. Kemalpaşa Belediyesi burada vatandaşın arazisini işgal etmiş durumda. Yarın bununla ilgili davalarla karşı karşıya gelinebilir. İmar kanunlarına göre açık pazaryerini kapattığın zaman, yerine kapalı pazaryeri yapmak zorundasın. Ancak arkadaşımız açık pazaryerini yine açığa taşımış. Bunun gibi pek çok örnek verebilirim. Dediğim gibi sadece gösteriş hizmetleri yapılmış. Göreve gelirsek, bu sorunların hepsi nokta halinde düzelecek şeyler. Ben belediyeciliği biliyorum. Bazı şeylerin çözümü çok basit.

KOOPERATİFLEŞME ÖNCELİĞİMİZ

Tabii ki önseçimden yanayım. Belediye başkan adayını halkın belirlemesi gerekir. Hatta meclis üyesi adayları da halk tarafından belirlenmeli. Değerlendirmeyi yapacak olan CHP'nin değerli üyeleridir. CHP, seçim kaybettiği yerlerde, bunun nedenlerini araştırıp önlem almalıdır. Dolayısıyla yerel seçimde aday çok önemli. Bu noktada artılarımın olduğunu düşünüyorum. Kemalpaşa'yı merkez ve beldeler olarak ikiye ayırmak lazım. Öncelikle yerli halkın kirazı, şeftaliyi bir arada alabileceği bir kooperatifleşme modeli planlıyoruz. Belediyenin desteğiyle kooperatifleşme olursa, kiraz 15 liradan aşağıya satılmayacak. İhracatçı fiyat düşürmeyi dayatamayacak. Belediye, çiftçinin yanında olmazsa başarı da gelmez. Çiftçinin sorununu dinleyeceksin ve Büyükşehir Belediyesi'ne ileteceksin. İlk işimiz kooperatifleşme olacak. Komşu belediyerlerle uyum içinde çalışılıp, köylü bilinçlendirilecek. Köylünün karnını doyurmak ana hedefimiz. Ben memleketimin insanlarını seviyorum. Seçildiğim andan itibaren bambaşka bir Kemalpaşa olacak. Gösteriş yatırımlar değil, kalıcı yatırımlar yapılacak. Bu yatırımlarla CHP olarak Kemalpaşa'da kalıcı olacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alıcık, Ustalık dönemi projelerini anlattı.
Alıcık, Ustalık dönemi projelerini anlattı.
Arpaz Mahallesi sakinlerine ücretsiz ulaşım desteği .
Arpaz Mahallesi sakinlerine ücretsiz ulaşım desteği .