CHP Menemen yeni ilçe başkanını seçiyor

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, ülke genelinde 1 Temmuz itibari ile hayata geçirilen normalleşme sonrası kongre süreci için düğmeye basılan Menemen'de bugün delegasyon sandık başına giderek yeni başkanını seçecek. Geçici yönetim olarak atanan Ömer Güney ve Erdoğan Çınar arasında geçmesi beklenen yarışta en fazla oyu alan aday, CHP Menemen'in yeni başkanı olacak

Güncel 08.08.2021 - 10:32 08.08.2021 - 10:32

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen'de eski belediye başkanı Serdar Aksoy'un tutuklanması ile başlayan ve belediye içinde gerçekleştirilen başkan vekilliği seçimleri sonrası başkanlık koltuğunun AK Parti'ye kaptırılması ile alevlenen tartışmalar sonrası Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan görevden alınmıştı.

Turan'ın görevden alınması sonrası il yönetimi geçici yönetim olarak Ömer Güney ve ekibine yetki verirken, koronavirüs pandemisinde vaka sayılarının azalması ile CHP İzmir İl Yönetimi ilçeyi seçime kadar götürecek yönetimi belirlemek amacıyla sandık başına gitme kararı almıştı. Alınan karar sonrası Menemen örgütü yeni başkanını seçmek için sandık başına gidiyor.

Seçim yarışı iki adaylı mı gerçekleşecek?

Aşk Olsun düğün salonunda gerçekleştirilen ilçe kongresinde başkanlık koltuğu için Ömer Güney, Erdoğan Çınar ve İlçe eski Başkanı Ali Sakallı yarışacağını açıklamıştı. Kongre öncesinde ise aday adayı Metin Yaşartürk ise Erdoğan Çınar lehine adaylıktan çekildiğini duyurmuştu. Kongre günü ise flaş bir gelişme yaşandı. Adaylığını açıklayan Ali Sakallı, kongrenin sadece çarşaf liste yapılması halinde aday olacağını duyurmuştu. Kongre salonunda da sadece Ömer Güney ve Erdoğan Çınar'ın afişlerinin yer alması sonrası ise kongre'nin iki adayla gerçekleşmesi ihtimalini güçlendiriyor.

Yorumlar