CHP Menemen'in yeni yönetimden il başkanlığına ziyaret

8 Ağustos'ta gerçekleşen Menemen İlçe Kongresinde başkan seçilen Ömer Güney, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte CHP İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ege 16.08.2021 - 23:13 16.08.2021 - 23:13

 CHP Menemen İlçe Başkanlığı'nın 8 Ağustos'ta gerçekleşen olağanüstü kongresinde oy kullanan 300 delegeden 208'inin oyunu alarak, Turan Erdoğan'ın görevden alınmasının ardından geçici olarak atandığı başkanlık koltuğuna seçilerek oturan Ömer Güney ilk ziyaretini İzmir İl Başkanlığı'na yaptı.

Güney ve yönetim kurulu üyeleri il binasına gelerek CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile bir araya geldi. 

CHP İzmir İl Başkanlığı Resmi Twitter Hesabından yapılan açıklamada, "Yeni seçilen, CHP Menemen ilçe başkanımız Ömer Güney ve yönetim kurulu, İl başkanlığımızı ziyaret ederek, il başkanımız Deniz Yücel ve il yöneticilerimizle bir araya geldi. Şimdi, daha çok çalışarak, Menemen’de yaşanan haksız ve hukuksuz düzene son verme zamanı." ifadeleri kullanıldı.

Ömer Güney ve Erdoğan Çınar’ın başkanlık için yarıştığı kongrede toplam 300 delege oy kullanmıştı.

Blok listeyle girilen seçimde sandıktan başkan olarak çıkan isim, beyaz listeyle yarışa giren Ömer Güney olmuştu. Güney delegelerden 208 oy alırken, rakibi Çınar ise 89 oy kalmış 3 oy da geçersiz sayılmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@