Nihat AK/YENİGÜN - Türkiye’nin sıkıntılarından yapılacak erken bir seçimle kurtulacağını savunan ana muhalefet partisi CHP iki ilde önemli çalışmalar yapacak. İki zirvedeki tek hedefin iktidar olduğunu belirten parti kaynakları, belediyelerin kara kış döneminde yurttaşlara yönelik projelerinin arttırılması örgütün ise seçimlere her zamankinden daha fazla hazırlıklı olması için çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.

"Desteklerimizi artırmak için çalışıyoruz"
Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun Yenigün Gazetesine yaptığı değerlendirmede, "Kayseri'de belediye başkanlarımızla bir araya gelmemizin sebebi belediyelerin vatandaşların yanında olan projeleri daha da arttırabilmek için görüş alışverişinin olacağı bir toplantı. Belediyelerimiz zaten vatandaşlarımıza birçok destek veriyor. Biz bu toplantıyla bu destekleri nasıl daha da arttırabiliriz düşüncesindeyiz. Belediyelerimiz Kara Kış Fonu desteklerine devam ediyor. Bunu farklı projelerle de arttırmaya çalışıyoruz. Bu toplantıda hem ülkede yaşanan ekonomik krizi hemde belediye başkanlarımızın vatandaşlar için neler yapabileceği üzerine konuşacağız" dedi.


CHP’den iki zirve Tek hedef ‘İKTİDAR’ yenigün (2)

"CHP'lilerin yaptığını iktidar yapamıyor"
CHP'li belediyelerin Kara Kış Fonu ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteklerde bulunduğunu ifade eden Torun, "Belediyelerimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tespit ederek onlara yardımlarda bulunuyor. Faturasını ödeyemeyen kişilerin fatualarını ödeyerek, ısınma sorunu yaşayan doğalgazını ödeyemeyen, kömürünü alamayan vatandaşlarımıza ısınma desteği sağlıyor. Gıda desteğine ihtiyacı olan vatandaşlarımız için gıda yardımları, çocukları okula giden ancak okul masraflarını karşılayamayan vatandaşlarımız için kırtasiye desteği gibi belli imkanlar çerçevesinde belediyelerimiz destekler veriyor. Bizim amacımız bu destekleri daha da artırmak" şeklinde konuştu.


Vatandaşların iktidara olan tepkilerinin de ortaya çıktığını ifade eden Torun, "Vatandaşlar, CHP'li belediyeler kısıtlı imkanlarla bu destekleri yapıyorsa iktidar nasıl destek sağlamıyor diyor. Bu toplantıların vatandaşa olumlu etkileri oluyor ve bizde parti olarak olumlu dönüşler alıyoruz" dedi.
 

"Başkanlarımız sahada çalışacak"
Daha önce Gaziantep'te bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyleyen Torun, "Genelde partimizin oyunun düşük olduğu ya da hiç belediyesinin olmadığı yerlerde bu toplantıları yapıyoruz. Daha önce Gaziantep'te yapmamızın nedeni burada partimizin sadece küçük bir belediyesi olması. Kayseri'yi de hiç belediyemiz olmaması sebebiyle seçtik" ifadelerini kullandı.
Toplantının içeriği hakkında da bilgi veren Seyit Torun, "Cuma günü belediye başkanlarımız gruplar halinde saha çalışması yapacak. Kayseri'de ziyaretlerde bulunacak, vatandaşlarla bir araya gelecek. Çalıştayımız cumartesi günü Genel Başkanımızın konuşmasıyla başlayacak. Ardından toplantı basına kapalı bir şekilde devam edecek. Vatandaşlarımız için daha fazla ne yapabiliriz diye konuşacağız. Uzman isimler belediye hizmetleriyle alakalı bilgilendirici sunumlar yapacak. Pazar günü de yine Genel Başkanımızın katılımıyla basına kapalı belediye başkanlarının görüşleri alınacak. Toplantı Genel Başkanımızın konuşmasıyla sona erecek. Ardından çalıştayın sonuç bildirgesini paylaşacağım" açıklamalarında bulundu.
 

"Derman olmak için çalışıyoruz"
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'de Seferihisar'da yapılacak olan ilçe başkanları toplantıyla ilgili bilgi verdi. CHP İzmir İl Başkanlığı ve ilçe örgütleri olarak milleti yaşadığı yoksulluk, adaletsizlik ve eşitsizlikten kurtarmaya odaklandıklarını ifade eden İl Başkanı Deniz Yücel, "Türkiye’yi 20 yıldır yönetemeyen, yanlış kararlarıyla bu cennet ülkeyi krizden krize sürükleyen, her yıl halkımızı daha da yoksullaştırırken, kendisi ve yandaşlarını zenginleştiren bir zihniyete karşı, tüm gücümüzle mücadele verdik vermeye devam ediyoruz. Bu mücadelemiz bu ülkenin geleceği ve kaynakları heba olmasın diye ve bu mücadelede milletimizin desteğiyle artık iktidar için gün sayıyoruz. Seferihisar’da gerçekleştireceğimiz toplantı da bu yolda önemli bir adım olacak. Türkiye'yi yönetmeye talip bir partinin İzmir örgütü olarak, bizlerden hem halkımızın hem de genel merkezimizin beklentisi büyük. Gururla söylüyorum ki, ilçe başkanlıklarımız bugüne kadar bu beklentileri, fedakarca çalışarak karşıladılar. Tüm örgütümüz ile ve belediyelerimizle AKP iktidarının ezdiği, hor gördüğü, yok saydığı ve yoksullaştırdığı tüm kesimlerle birlikteyiz ve iktidarın açtığı yaraları sarmaya, dertlerine derman olmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz" dedi.

CHP’den iki zirve Tek hedef ‘İKTİDAR’ yenigün (1)

"İktidara hazırlıklarını içeren bir kamp olacak"
Seferihisar'da gerçekleştirilecek toplantıyla erken seçim olasılığına karşı hazırlıklarını değerlendireceklerini söyleyen Yücel, "Bu toplantılar sayesinde son derece uyum içinde sürdürdüğümüz ve bizleri iktidara taşımakta olan çalışmalarımızı değerlendirme ve yeni yol haritaları belirleme şansımız oluyor. Seferihisar toplantısında da ilçe başkanlarımızla yaptıkları çalışmaları konuşacak, olası bir erken seçim için hazırlıklarımızı değerlendireceğiz. CHP İzmir örgütü olarak yarın seçim olsa hazır durumdayız ama bizler daha iyisini nasıl yaparız, halkımızın sorunlarını daha hızlı nasıl çözeriz derdindeyiz. Seçim hazırlıklarının yanı sıra, saha çalışmalarından elde edilen geri dönüşleri masaya yatıracağız. Seferihisar toplantımızda sandık görevlilerimizin belirlenmesinde ne durumda olduğumuzu, parti içi eğitim çalışmalarımızda geldiğimiz seviyeyi, yeni üye kayıtlarındaki çalışmalarımızı da masaya yatıracağız. Seferihisar kampımız sadece seçim hazırlığı değil, aynı zamanda iktidara hazırlığımızı içeren bir kamp olacak. Yorulmak bilmeden çalışan ilçe başkanlarımızla, tüm örgüt çalışmalarımıza yön verecek planlamalar yapacak ve bu çalışmalarımızı sahaya yansıtacağız" açıklamalarında bulundu.