Cildinizi ışıl ışıl yapan doğal ürünlerden faydalandığınızda kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte cildinizi parlatan doğal ürünlerden bazıları...

Cildinizin her zaman aydınlık ve parlak görünmesini sağlamak için çeşitli kozmetik ürünlerinden yararlanırsınız. Ancak yaptığınız profesyonel bakımlar bazen cildinizin parlaklığı için yeterli gelmez. Cildinizi ışıl ışıl yapan doğal ürünlerden faydalandığınızda kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte cildinizi parlatan doğal ürünlerden bazıları... 

Cilt bakımı yaparken doğal malzemeler çok sık kullanılır. Cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olan ve her evde bulunan doğal malzemeleri sizler için araştırdık.

HÜCRELERİ YENİLEYEN TARÇIN

Tarçın içinde bulundurduğu antioksidan özellikleri sayesinde hücrelerinizi yeniler ve cilt bariyerinizi güçlendirir.

Tarçın cildin kolajen üretimini destekleyerek yaşlanma belirtilerini en aza indirir ve cildin erken yaşlanmasını önler.

Cildinize tarçın ile yapacağınız bakım maskeleriyle aydınlık ve parlak bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Tarçını bal ile karıştırıp haftada 1 defa temiz yüzünüze uyguladığınızda ışıl ışıl bir cilde kavuşabilirsiniz.

SİVİLCE VE LEKELERE İYİ GELEN BAL 

Bal özellikle sivilceli ciltlerin tedavisi için çok sık kullanılır. Bal sivilce sonrası oluşan lekeler üzerinde de etkilidir.

Cildinize bak sürerek gözeneklerinizi hem temizleyip hem de sıkılaştırabilirsiniz. Böylelikle yeni sivilce oluşumunu da engellersiniz.

Cildinize bal sürdüğünüzde daha pürüzsüz ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bal cildinizi besleyerek onarmanıza yardımcı olur.

CİLDİ NEMLENDİREN HAVUÇ 

Havuç hem potasyum hem de A vitamini açısından çok zengin bir besindir. Havuç cildinizde biriken tüm ölü derileri atmanıza yardımcı olur. Cildinizde yağı ve kiri temizler.

Havuç özellikle kuru ciltler için mucizevi özellik taşır. Kuru ciltlerini anında rahatlatır ve cildin ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlar. Havuç cildi koruyarak erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.

KIZARIKLIĞI ÖNLEYEN KEFİR 

Bol miktarda maya ve bakteri içeren kefir cildinizi yatıştırır, kızarıklığı önler ve daha canlı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

Ayrıca kollajen ve hyaluronik asit üretimini teşvik ederek yaşlanma belirtilerini de en aza indirir. Ek olarak pul pul dökülen kuru ciltler için de idealdir. Cildin pH seviyesini dengeleyerek derinlemesine nemlendirir.

Gözden kaçırmayın

Kanlı ay tutulması etkileri neler?  Kanlı ay tutulması etkileri neler?