Menemen Belediyesi Ulukent Anaokulu öğrencileri, çilek tarlasına girdi. Çilek toplayan öğrenciler, çocukları 12’inci Emiralem Çilek Festivali’ne davet etti.

Menemen Belediyesi, bu hafta sonu gerçekleştirilecek ‘Çilek Tadında Festival’ için hazırlıklarını tamamladı. Festivalin düzenleneceği Emiralem’e İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri eşliğinde giden Menemen Belediyesi Ulukent Anaokulu öğrencileri, çilek kokulu tarlalarda hem hasat yaptı hem de bir dizi aktivitelerin yapılacağı festivale tüm çocukları davet etti.

Çilek toplayıp, festivale davet ettiler yenigün3

Gözden kaçırmayın

Gaziemir Park Şenlikleri’yle çocuklar doyasıya eğlendi Gaziemir Park Şenlikleri’yle çocuklar doyasıya eğlendi

Menemen Belediyesi, çilek üreticilerinin tüketici ile aracısız buluşacağı festival renkli görüntülere sahne olacak. “En güzel çilek”, “En güzel çilekli Pasta”, “En güzel Çilek Tarlası” yarışmalarının yapılacağı festivalde çocuklar için birçok aktivite de yer alacak.

Çilek toplayıp, festivale davet ettiler yenigün2

Cumartesi ve Pazar günleri Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kurulacak atölyelerle çocuklar gün boyu festivalin tadını çıkaracak. 3 ila 12 yaş aralığına hitap edecek etkinlikler kapsamında; Seramik, yüz boyama, robotik kodlama, origami, akıl-zeka oyunu, çilek reçeli, dans, geleneksel oyunlar, hayal gücü, survivor ve ebru atölyeleri ücretsiz olarak çocuklarla buluşacak.