Çoban, “Gruşçu Önce Soyer’i Sorgulamalı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konak İlçe Başkanı Yusuf Çoban, “CHP İlçe başkanının Ülkücü ilke ve ideolojiye bu kadar hâkim olduğunu bilmiyordum. İlk defa bir CHP’liden bunları duymak gerçekten sevindirici. Sözleri ile yaptıkları çelişen Gruşçu’yu doğru adım atmaya davet ediyorum” dedi.

Yerel Politika 25.02.2021 - 17:09 25.02.2021 - 17:09

Geçtiğimiz günlerde CHP ve MHP’nin Konak ilçe başkanları arasında başlayan söz düellosu sürüyor. Son olarak CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun milliyetçi jargonla MHP Konak İlçe Başkanı Yusuf Çoban’a gönderme yapmasına, MHP’den cevap gecikmedi. MHP Konak İlçe Başkanı Çoban, Gruşçu’ya verdiği cevapta “CHP İlçe başkanının Ülkücü ilke ve ideolojiye bu kadar hâkim olduğunu bilmiyordum. İlk defa bir CHP’liden bunları duymak gerçekten sevindirici.” İfadelerini kullandı. Çoban, “Gruşçu’nun ifadelerinin altına imzamı atarım. Ama ne yazık ki Onun için bunlar sadece sözde kalır. Eyleme dönüşmez. Evet jargon tamamen bize ait. Bizim inancımızı, davamızı ve fikrimizi içeriyor. Kim olduğuna bakmadan okusam, bu ifadeler bir Ülkücüye ait derdim. Ama mesele o değil. Mesele söylediklerinle yaptıklarının bir olması. Bu nokta da sayın Gruşçu’nun bu ifadelerle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e sorular sorması ve CHP zihniyetini sorgulaması gerekir. Terör Örgütüyle bağı herkes tarafından bilinen HDP Kürsülerine çıkıp Katil Hendekçilere destek veren Tunç Soyer değil midir? Büyükşehir Belediyesi Binasında HDP’lilerle gizli toplantılar yaptıran Tunç Soyer değil midir? Terörist Apo’ya güzellemeler yapan, ‘sayın’ diyen ve destek olduğunu söyleyen guruplara belediye salonlarını tahsis eden Tunç Soyer değil midir? Terörden sabıkalıları belediyede işe alan ve yakalanan Tunç Soyer değil midir? Her Türlü milli meseleye karşı çıkan, Üniter devlete düşmanlık eden Tunç Soyer değil midir? Pagos için neden susmuş Sayın Gruşçu, Kıbrıs için neden Tunç Soyer’e tek bir söz söylememiş? Sayın Gruşçu önce bu soruları vicdanında yanıtlamalı sonra da Tunç Soyer’e sormalıdır. Oyuna gelen birileri varsa bu Tunç Soyer tarafından kandırılan CHP’li Atatürkçü ve Ulusalcılardır” diye konuştu.

 

Atatürk’ün İzinden Ancak Böyle Gidilir

MHP’li, Çoban, “Öyle kitabi cümleler kullanmak kolay önemli olan gerçekten Türk Milliyetçisi Ulusalcı olmak gerekir. Biz böyle adamların yol arkadaşlarıyız. Şunu bilmelidir ki biz ancak Türk Milliyetçileriyle yani Ülkücülerle yol arkadaşlığı yaparız. Vatan, Millet ve Devlet anlayışımızda teröre destek yoktur, destek olanları kınamayanları yanımızda değil karşımızda görürüz. Atatürk yolunun takipçisi olmak bunu gerektirir. Samimiyet ve sorumlu siyaset anlayışı bunu gerektirir. Bu sebeple kendisini bu yönde adım atmaya davet ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@