Güven GÜNEŞ / YENİGÜN -  İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZELMAN A.Ş tarafından okul öncesi , ilkokul, sınıf, ortaokul, Türkçe ve fen bilgisi öğretmenlerine yönelik; iklim değişikliği etkilerine dirençli ve sağlıklı bir kent yaratmak amacıyla 'İklimin Senin Elinde' başlığıyla öykü yarışması düzenlendi. Yarışmanın kazananları Tarihi Havagazı Fabrikası’nda ödüllerini aldı.

Ödül töreni, İzelman A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Adnan Oğuz Akyarlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran, İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanı Şükran Nurlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürü Özlem Sevinç Gökçen ve İzelman Genel Müdürü Burak Alp Ersen’in katılımıyla gerçekleşti.

DEĞİŞEN İKLİME “ ÖYKÜLER”1

Yarışmada, ‘Sürdürülebilir bir gelecek sağlamak, yarınlara umutla bakan nesillere karşı en önemli borcumuzdur' mottosu ile yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki İZELMAN A.Ş, çocuklara daha iyi örnek olabilmek adına doğal hayatın devamlılığı ve sürdürülebilirlik için iklim değişikliği, enerji verimliliği, çevre bilinci, yenilenebilir enerji kaynakları ve kullanımı konularını ele aldı.  Öğretmenlere yönelik düzenlenen öykü yarışmasında farklı kategorilerde dereceye giren katılımcılara çeşitli hediyeler verildi. 

DEĞİŞEN İKLİME “ ÖYKÜLER”4

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI VE İLKÖĞRETİM ÖĞRETMENLERİ KATEGORİSİNDE

ÇEVRE BİLİNCİ DALINDA

1.NURCAN EROL İŞLERİ

2. NURİYE SİNEM YILMAZ

3. EBRU YETİM

ENERJİ VERİMLİLİĞİ DALINDA

1.ESMA AYÇA

2.AYŞENUR YAVUZ

3.SEVDA YILDIRIM

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DALINDA

1.ZEYNEP ALAK

2.SEYHAN YOLCU ACAR

3.ÖZGE BAYRAKDAR

YENİLEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI VE KULLANIMI DALINDA

1.ESMA AYÇA

2. AYŞENUR YAVUZ

ORTAOKUL TÜRKÇE VE FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ KATEGORİSİNDE

ÇEVRE BİLİNCİ DALINDA

1.SEÇKİN MURTAZA

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DALINDA

1.ÖZCAN EVRENSEL

2.DEMET İPEK

3.MEHMETCAN ŞAHİN

DEĞİŞEN İKLİME “ ÖYKÜLER”5