Şarkıcı Demet Akalın'ın aktardığına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "müzik yasağı" konusunda çalışma yapacaklarını ifade etti.

Demet Akalın, Dolmabahçe Sarayı'ndaki iftar programında görüştüğü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'dan gece 00.00'dan sonra uygulanan müzik yasağının kaldırılmasını rica ettiğini söyledi. Akalın, Erdoğan'ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u yanına çağırdığını ve çalışmalara başlayacaklarının sözünü aldığını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlediği iftar programında sanatçılarla bir araya geldi. 

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan şarkıcı Cenk Eren, "Sayın Cumhurbaşkanımızın iftar davetine katılan değerli sanatçılarımız müzik yasağını gündeme getirdiler mi acaba? Bilgilendirirlerse bizleri, memnun oluruz" diye sordu.

Davete katılan şarkıcı Demet Akalın, bu paylaşıma yanıt vererek, "Bilgilendireyim... Elbette... Belki kimse cesaret edememiştir ama ben tüm müzisyenler adına rica ettim söyledim" dedi.
Açıklamalarının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u yanına çağırdığını ifade eden Akalın, "Hatta kendisi Kültür Bakanımızı yanına çağırdı. Çalışmaya başlayacaklarının sözünü aldım… Bekleyeceğiz, saygılar Cenk Bey" açıklamasını yaptı.

Müzik yasağı

Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili 21 Haziran 2021’de bir dizi yeni tedbir açıklanmıştı. Bu tedbirlerden birisi de "müzik yasağı" olmuştu.

Erdoğan, bir kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Müzikle ilgili sınırlamayı 00.00’a çekiyoruz. Kusura bakmasınlar; gece, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” sözleriyle duyurmuştu.

Gözden kaçırmayın

Mahkumların Kovid-19 izni uzatıldı Mahkumların Kovid-19 izni uzatıldı

O dönem getirilen birçok yasak kalkmışken müzikle ilgili olan halen devam ediyor.

Salgın döneminde gelirlerinde büyük kayıp yaşayan ses sanatı çalışanları yasağın devam ediyor olmasına tepkili.