’’Demokrasiye inananlar CHP’ye oy...

''Demokrasiye inananlar CHP'ye oy vermeli''

''Demokrasiye inananlar CHP'ye oy vermeli''

''Demokrasiye inananlar CHP'ye oy vermeli''
13 Haziran 2018 - 11:13

''Demokrasiye inananlar CHP'ye oy vermeli''

CHP İzmir 1. Bölge 7. sıra Milletvekili Adayı Ednan Arslan, '' Biz demokrasi için gerekli bedelleri ödedik. Şimdi demokrasiye inanan herkesin CHP'nin ne kadar haklı olduğunu sandıkta tescillemesi gerekiyor'' dedi

Yaklaşık 16 yıldır CHP'de siyaset yapan, partinin farklı bir çok kademesinde görev almış ve önceki dönem genel seçimlerinde 10. sıradan aday gösterilip bu dönem 7. sıraya yükselen CHP İzmir 1. Bölge 7. sıra Milletvekili Adayı Ednan Arslan, ''Örgütün içinden gelen biriyim. Her zaman ''emek en yüce değerdir'' sloganıyla çalıştım. Emek kaybolmaz ve bir şekilde karşılığını bulur'' dedi. CHP iktidara geldiğinde ülkedeki mevcut sıkıntıların çözüleceğini ifade eden Ednan Arslan, ''CHP'nin projeleri somut projeler.  Biz bu ülkede yoksulluğu yönetmek değil yok etmek istiyoruz.Biz sosyal hukuk devletini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza sesleniyorum; herkes mutlaka oy kullansın. Biz CHP olarak demokrasi için elimizden gelen herşeyi yaptık. Demokrasiye inanan herkesin CHP'ye oy vermesini diliyorum. Şimdi demokrasiye inanan herkesin CHP'nin ne kadar haklı olduğunu sandıkta tescillemesi gerekiyor''diye konuştu.

''İKTİDARI HEP UYARDIK''

Erken seçim kararının beklenen bir gelişme olduğunu söyleyen Arslan, ''Erken seçim kararını aslında bekliyorduk. Çünkü erken seçime gitmeyi zorlayıcı faktörler vardı. Bunların başında ekonomi geliyor. Biz, ekonomin iyiye gitmediğini aylar önce yaptığımız çalışmalarla ülkemize destek olmak adına iktidara sunmuştuk. Biz iktidarı terör, yargı, ekonomi, toplumsal barış gibi bir çok konuda uyardık. Çünkü biz ülkemizi seviyoruz. CHP iktidarda olmasa da aslında iktidara en çok yardım eden siyasi partidir. Biz iktidarda değiliz diye fikirlerimizi saklı tutup iktidarın duvara çarpmasını beklemiyoruz. Bazı siyaset üstü konulara ortak akılla hareket etmek gerektiğini hep söyledik. Aslında biz iktidar için iyi bir kılavuzuz. Keşke bizi dinlemiş olsalardı. Sonuçta bu ülkede hep beraber yaşıyoruz, sorunlar hepimizin ortak sorunu.''ifadelerini kullandı.

''HALK DEĞİŞİM İSTİYOR''

24 Haziran seçimlerine yönelik yaptığı saha çalışmasında ilçe ilçe gezen Arslan, vatandaşların ''değişim'' isteği olduğunu gözlemlediğini belirterek, ''Halk artık değişim istiyor. Halkımızın gündeminde birinci derecede ekonomi var. Esnafları geziyoruz; kepenk kapatanlar, sitopajını ödeyemeyen esnaflar var. Esnafın durumu çok sıkıntılı biz esnafa, ''sitopajı kaldıracağız'' dediğimizde gözleri parlıyor. İnsanlar gerçekten çaresiz, bir tıkanmışlık var. Ülkede OHAL var, döviz yükseliyor, yoksulluk sınırı artıyor ama hala ısrarla OHAL devam ediyor. OHAL'in olduğu bir ülkeye dış yatırımcı gelmez. Hukukun ve güvenliğin olmadığı yerde insanlar yatırım yapmak istemez. OHAL,  ülkede şuan keyfi yönetimi hayata geçirtti. KHK'larla yönetiliyoruz, meclis devre dışı. Yani halkın sorunlarını temsil eden mekanizma şuan çalışmıyor''şeklinde konuştu.

''İNCE SAHAYA ÇIKTI
DENGELER DEĞİŞTİ''

İYİ Parti'nin, CHP'nin oy oranını etkilemeyeceğini vurgulayan Arslan, ''İYİ Parti CHP'ye alternatif bir parti değil.Burada merkez sağdan oluşan bir partiden bahsediyoruz. Dolayısıyla daha çok AK Parti ve MHP'den oy alacaklardır. Zaten Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce'nin sahaya çıkmasından sonra tüm dengeler değişti. Muharrem İnce 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacak. Sahada gördüğüm, vatandaşın değişim isteğinin çok güçlü olduğu...Daha önce CHP'ye oy vermeyen ancak 24 Haziran'da CHP'ye oy atacağını söyleyen çok vatandaşla karşılaşıyoruz''şeklinde konuştu.
'' İZMİR HAKETTİĞİ
 YATIRIMI ALACAK''

24 Haziran seçimlerinde CHP iktidar olduğu takdirde İzmir özelinde yaşanacak değişim hakkında konuşan Ednan Arslan, ''Öncelikle İzmir'e olan şaşı bakışı kaldırmak zorundayız. Yerel yönetimlerin burada hayata geçirmeye çalıştıkları çok proje var. İlk hedefimiz İzmir için bu engelleri ortadan kaldırmak. İzmirli 5 lira vergi verip 1 lira katkı almayı haketmiyor. Bu, iktidarın kendine oy vereni ödüllendiren vermeyeni cezalandıran bir anlayışa ssahip olduğunu gösteriyor. Biz oy aldığımız yere de oy almadığımız yere de verdiği katkı oranında yatırım yapmayı hedefliyoruz. İzmir'e de daha büyük yatırımlar gelecek''diye konuştu.

MİLLET İTTİFAKI

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti tarafından oluşturulan Millet İttifakı'nın demokrasi adına olan bir birleşme olduğunu ifade eden Arslan,'' İnsanların demokrasi adına ortak bir zeminde biraraya gelme ihtiyacı ortaya çıktı. Atatürk'ün Cumhuriyet'i kurarken Samsun'dan çıktığı yol haritasına bakarsak, milletin temsilcilerini çağırarak danıştığını ve ortak akılla bir mücadele yürüttüğünü görürüz. Dolayısıyla bizim istediğimiz de güçlendirilmiş ve eksikleri giderilmiş bir parlementer sistem''diye kaydetti.

''SİYASETÇİ SOKAKTA OLMALI''

Günde yaklaşık 10 km yürüdüğünü söyleyen Arslan,  ''Oy versin vermesin vatandaşa dokunmak, sorunlarını dinlemek gerekir. Siyasetçi halkın içinde olmalıdır. Bu yüzden hep sokaklardayız. Sahada olduğumda çok mutlu oluyorum. Doğru ya da yanlış yaptığını anlamanın en iyi yolu sokaktaki vatandaşı dinlemek''dedi.


GİZEM TABAN 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Numan Kurtulmuş’tan ’ittifak’ açıklaması
Numan Kurtulmuş’tan ’ittifak’ açıklaması
Galatasaray'da Onyekuru şoku
Galatasaray'da Onyekuru şoku