Devrimci 78’liler Federasyonu, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda bir araya geldi. Geceye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve çok sayıda davetli katıldı.

DEVRİMCİLER2

Şiir ile başlayan toplantı, İzmir Kent Konseyi Başkanı ve Devrimci 78’ler Federasyonu Genel Sekreteri Hamit Mumcu’nun konuşmaları ile devam etti. Devrimci 78’ler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Telli, “Bu bizim mülkümüz değil, bizden önceki devrimcilerden miras aldık” diye konuştu. Konuşmaların sonunda Başkan Soyer’e federasyon adına plaket takdim etti.

DEVRİMCİLER5
SOYER: “ HERKES ESKİ TÜFEK”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Şimdi salona baktım herkes eski tüfek olmuş. Bakıyorum sahnede, konukların arasında gençler var. Bu durum bana şu sözü hatırlattı; ‘Bizi yok etmeye çalıştılar; ama anlamadılar ki tohumuz biz bölündükçe yeniden doğuyoruz.’ O yıllarda kaybettiklerimizin hepsinin anısı önünde saygıyla eğiliyorum” ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

29 Ekim Kadınları Derneği'nden 19 Mayıs mesajı  29 Ekim Kadınları Derneği'nden 19 Mayıs mesajı 

DEVRİMCİLER3

HAMİT MUMCU: 'GELENEĞİN PARÇARÇASIYIZ'

Genel Sektere Hamit Mumcu şunları söyledi: . Binlerce körpe dallarımızı kırdılar. Çok ağır bedeller ödedik. Bu kavgada çok değerli kardeşlerimizi, yoldaşlarımızı kaybettik. Ölenlerimiz, sakat kalanlarımız, hapislikler, sürgünler, yurduna, sevdiklerine hasret gidenlerimiz; ama biz büyük ve soylu bir geleneğin parçasıyız. Büyük bir insanlık ailesine aitiz. Berkin Elvan'ların kalbi heyecanla çarpıyorsa, Gezi'nin ruhu bir hayalet gibi dolaşıyorsa ülkemizin göğünde; Hala Hrant'ımızı, sevgili Ahparik'imizi, yılmaz insan hakları ve hukukçumuz sevgili Tahir Elçi'mizi anıyorsak; Hala ölenlerimizin adlarını bir mıh gibi aklımıza çakıyorsak, bunun içindir.”
 

DEVRİMCİLER4

AHMET TELLİ : DEVRİMCİLERİN HAYATINI ARAŞTIRMALIYIZ'
Devrimci 78’ler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Telli, sözlerineba“20 yılı geride bıraktık zaman enerjimizi, mücadelemizi solgunlaştırmadı. Övünçle söyleyebiliriz. Tersine yaşadıklarımız bize devrimci olmak ve devrimci kalabilmek haysiyet meselesidir. Bu haysiyeti biz miras olarak 71 ve 80 faşist darbelerde mücadele edenlerden öğrendik. Bu bizim mülkümüz değil, biz ödünç aldık. Onlar hakların kardeşliğini savundurlar. Onlar barış için mücadele ederek halkların özgürlüğünü savundular. Velhasıl onlar hayatı savundurlar.
 

GECEYE KATILANLAR
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediyesi Eski Başkanı Sema Pektaş, CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğulularından, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Özkan Tice, İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Abdülsamet Baskak, Konak Kent Konseyi Mülteci Meclisi Başkanı Mete Hüsnübeyi, İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı katılım sağladı.