Disk Emekli-Sen Konak Şube Başkanı Kadir Altanhan, 25 Mart çarşamba günü gerçekleştirilecek olan genel kurul öncesi şube üyeleriyle bir araya geldi.

GÜVEN GÜNEŞ/YENİGÜN- Disk Emekli-Sen Şubesi'nde sendika yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelen Başkan Altanhan, Yeniden aday olduğunu açıklayarak, “Kuruluşumuzdan bu yana büyük mücadeleler içinde olan bu ailenin bir parçası olmaktan onur duyuyorum. Herkesi genel kurulumuza bekliyorum" dedi.

Menemen Çaltı'da intihar! Menemen Çaltı'da intihar!


MÜCADELE ETMEKTEN ÇEKİNMEDİK
Sendika üyeleri ile genel kurul için görüş alışverişi yaptıktan sonra açıklamalarda bulunan Altanhan, "Disk Emekli-Sen Konak Şubemiz açılmış olduğunu tarihten bu yana, hiç bir baskıdan ve yıldırma politikasından korkmadan mücadele içerisinde olmuştur. Her bir emekli vatandaşımızın hak ettiği yaşam şartlarının iyileştirilmesi adına eşit maaş ve eşit yaşam hakkı için kavga vermekten çekinmedik. Her eylemimiz, her basın açıklamamız ve tüm çabamız emeklilerin bir sonraki günü düşünmeden, huzur içerisinde yaşamalarını sağlama adına oldu. Bunu 'emekten emekli olunmaz' şiarı ile görev edindik." ifadelerini kullandı.


DAHA BÜYÜK SORUMLULUKLAR İÇİN BURADAYIZ
‘Sen yoksan bir eksiğiz’ mottosuyla yola çıktıklarını söyleyen Altanhan, "Sesi olmaya çalıştığımız emekli dostlarımızın önceki dönem vermiş olduğu büyük sorumluluk içerisinde dönemimizi, yeni ve daha büyük bir sorumluluk ile açmak istiyoruz. Sen yoksan bir eksiğiz düşüncemiz ile büyüttüğümüz ailemizi, yeni dönemimizde de emekli haklarımız ve ülke sorumlularımız mücadelesi içerisinde geçireceğimizden kuşkunuz olmasın. Ayrışmadan, ayrıştırmadan vermiş olduğumuz mücadele yolumuza ışık olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.


GENEL KURULA DAVET
Altanhan sözlerini şöyle devam etti: "Sözümüzü asla alçaltmayacağız. Sesimize ses, omzumuza omuz olmak isteyen her bir emekli vatandaşımızı genel kurulumuza davet ediyorum. Bizler bir arada çok güçlüyüz" derken, 25 Mart Çarşamba 13.00 ile 17.00 arası Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan Genel Kurula tüm emekli ve Konaklı hemşehrileri davet etti.