Kişinin görünüşünde büyük bir etkisi olan dişler herkes için önemlidir. Bu nedenle herkes bembeyaz dişlere kavuşmak ister. Özellikle de bu dişlere tamamen doğal diş beyazlatma yöntemleriyle kavuşabilmek gibi bir seçenek de vardır. Doğal diş beyazlatma yöntemleri nedir? sorusuna pek çok diş beyazlatma yöntemi cevap olarak verilebilir. 

Doğal diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Güzel gülüşlere sahip olabilmenin doğal diş beyazlatma yöntemleri ile mümkün olduğu biliniyor. Bu nedenle bu yöntemleri bilmek, doğal ve beyaz bir gülüşe sahip olmak için oldukça önemli. Bu yöntemlerden birkaçı ise şu şekilde: 

-İlk olarak en kolay yöntem olan diş macunu ile dişlerin sağlıklı şekilde beyazlatılmasından bahsedilebilir. Doğru diş macunu ve içeriği ile beyaz dişlere sahip olunabilmektedir. Gün içinde çeşitli yiyeceklerden alınan asitler ile dişlerde sararmalar meydana gelebilmektedir. Bu açıdan günde en az iki kez olacak şekilde fırçalama yapmak oldukça önemlidir. Zaman içinde düzenli fırçalama yapıldığı takdirde dişlerin beyazladığı görülebilir. 

-Bir diğer doğal diş beyazlatma yöntemi olarak sofra tuzu bilinmektedir. Kullanımı ise oldukça basittir. Diş fırçasının önce ıslatılarak sofra tuzuna batırılması gerekiyor. Ardından ise bu tuz ile dişler dikkatlice fırçalanmalı. Sadece diş beyazlatmak ile kalmayarak tüm gün ağız içinde biriken çeşitli bakterilerden arındırılır ve sağlıklı bir temizleme sağlanır. Karbonat kullanımı ile benzer etkilere sahip olduğu için kontrol edilerek kullanılması oldukça önemlidir. Yoksa yarardan çok zarara yol açabilecektir.

-Oldukça bilinen bir diğer doğal diş beyazlatma yöntemi ise defne yaprağının ve portakal kabuğunun birlikte kullanımı olmaktadır. Yapılışı ise, defne yaprağının ezilerek toz haline getirilmesi ile portakalın kabuğunun rende haline getirilmesi sonucu oluşan macun kıvam ile fırçalama yapılması şeklindedir. Bu yöntemin haftada sadece bir kez uygulanabilmesi yeterli olacaktır.

-Diş yapısında bulunan fosfor ve kalsiyumun yanında magnezyum da bulunmaktadır. Hâlihazırda dişin kendisinin yapısında bulunan bir elementin diş bakımında da kullanılması hekimler tarafından da önerilen bir doğal diş beyazlatma yöntemi olmaktadır. 

-Muz kabuğunda bulunan potasyum ise diş sağlığı açısından faydalı görülmektedir. Dişlerin fırçalanıp temizliği yapıldıktan sonra muzun kabuğu ile ovulması gerekmektedir. En son ise diş fırçası ile macunsuz bir fırçalama ile tekrar temizlenebilir.  

-Bir diğer etkili doğal diş beyazlatma yöntemi ise çilek ile fırçalamadır. Haftada bir gün olacak şekilde olgun çileği ezerek bu pürenin dişlere yedirilmesi yeterli olacaktır. Çileğin içinde bulunan asit ise dişin doğal şekilde renginin açılmasını sağlar ve parlaklık kazandırır.