Doğal taşlar, enerji olarak oldukça geniş özellikleri bulunarak fayda sağlayan taş türleridir. Pek çok faydası vardır ancak hepsi bilinmemektedir. Özellikle astrolojiye ilgisi bulunan kişilerce özellikleri bilinmektedir. Doğal taşlar ve faydalarını öğrenenler ise yanlarında daima gündelik yaşamda bu taşları taşımak istemektedirler. Bu taşlar çeşit çeşit olabilmektedir. Her biri farklı bir fayda sağlar. Son zamanlarda ise oldukça popüler hale gelmiş durumdadır. Bu yazıda en popüler olan doğal taşlar ve özellikleri hakkında bilgi verilecektir.

Doğal taşlar ve özellikleri

Doğal taşları kullanan kişiler eğitim, sağlık, iş, aşk hayatlarında fayda gördüklerini belirtmektedirler. Bu taşları doğru ve yerinde kullanmak gerekir. Burçlara özel olarak da iyi gelen taşlar olabilmektedir. Popüler olan doğal taşlar ve özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Azurit: Azurit bir mutluluk taşı olarak adlandırılır. Duyguları güçlendirmek için kullanılmaktadır. Psikolojik anlamda iyi hissetme ve pozitif olabilmek için fayda sağlar. Aynı zamanda aşk taşı olduğu da söylenmektedir. Sağlık alanında bireye migren ve vertigo hastalıkları alanında iyileşme sağlayabilmektedir. 
  • Turkuaz: turkuaz taşı bir inanç taşı olarak bilinir. İnsanların başarısına başarı kattığı yönünde inancı bulunur. Bir diğer adıyla firuze taşı olarak da bilinen bir taştır. Sağlık açısından yaşam gücünü arttırır. Aynı zamanda tansiyonu dengelediği ve kandaki oksijen miktarını dengede tuttuğu bilinmektedir. 
  • Yeşim: Yeşim taşı, iyileştirici bir taş olarak görülür. Ruhen ve bedenen insanı hastalıklardan korumaktadır. Bu şekilde ruhu rahatlatır ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Diş ağrıları için, doğum ve regl sancısında, gözaltı morlukları ve cilt sorunlarında kullanılır. Eklem, kas ağrılarına iyi geldiği düşünülür. Sinirli bireylerin sinirlerini yatıştırır ve kalp ritmini düzenler. Oldukça fayda sağlayan bir doğal taş olarak özellikleri geniştir. 
  • Mercan: Mercan taşının bireyleri nazara karşı koruyuculuğu tanınmaktadır. Sedef hastalığına iyi geldiği bilinir. Bir yandan da çocuk hastalıklarında iyileştirici ve koruyucu olduğuna inanılır. Çeşitli cilt hastalıkları için kullanılır. Konsantrasyon sorunu çekenler bu taşı yanında taşımaktadırlar. Ev içindeki enerjiyi dengeler. 
  • Akuamarin: Doğal taşlar arasında akuamarin taşı, yaratıcı düşünmeyi sağlar. Aynı zamanda zihni de dinlendirici özelliği bulunur. Böbrek, dalak, karaciğeri güçlendirir. Stres düzeyini düşürürken depresyon riskini de azaltır. 
  • Yakut: Sevgiyi, barışı ve zenginliği sembolize etmektedir. Bu taş için liderlik duygusunu yarattığı ve sorumluluk bilincini etkilediği hakkında görüşler bulunur. Kan dolaşımı ve bağışıklık konusunda sağlığı etkiler. Bireyleri hayattan zevk alarak yaşamaya sevk eder.