21.07.2018, 03:59

Doğru işbirliğinin sonucu…


Sporun güzelliklerinin başında yetişen yıldız sporcular ve gelen başarılardır. Özellikle de kendi kulübünden yetişen bir oyuncunun zirveye çıkmasının, kupa ve madalyalar getirmesinin keyfine diyecek yoktur.
Başarının en büyük temeli “çalışmak, çalışmak, çalışmak” olarak gösterilir. Elbette çalışacak ortamların yanı sıra araç ve gereçlerin yanında doğru insanlar da önemlidir. Buradaki en hassas nokta, sporcunun yeteneğinden çok, o yeteneklerin ortaya çıkarılmasını sağlayan ve olanaklar sunan yöneticiler ile çalıştırıcılar olsa gerek. Yoksa ne cevherler yok olup gitmektedir. Doğru zamanda, doğru adres çok önemlidir. 
Anadolu’dan Karşıyaka’nın kenarındaki tarlalara çalışmaya, bostan toplamaya gelen işçilerle öğle arasında ve iş bitiminde yaptıkları çift kale maçlarıyla başlayan takım kurma hayalleri, sonraları kulübe dönüşmüş ve Bostanlı’da bir avuç idealist 1954 yılında kulübü kurmuş… Yıllar futbol takımının maçlarıyla geçerken, mali krizin baş gösterip kapanma aşamasına geldiği noktada şu anki başkanın sahiplenmesiyle, bugünkü Bostanlıspor yaratılmış…   Günümüğzdeki Bostanlıspor, bu kentin kendi yağıyla kavrulan amatör spor kulübü olarak “Türk Sporu”na yepyeni yıldızları yetiştirebilmenin çabası içinde… 
Aradan geçen 12 yılda Bostanlıspor adeta küllerinden yeniden doğru ve Türkiye’de “örnek kulüp” olma aşamasına kadar geldi. Bugün tescilli 24 spor branşıyla rekora doğru giden kulübün sosyal sorumluluk projeleri de ön plana çıkarak, yediden yetmişyediye herkese spor yapma olanağını sundu, sunmaya devam ediyor…
“Sporda geleceği görenlere doğru adres” sloganıyla hareket eden kulüp, Karşıyaka’nın yanı sıra İzmir’de, belki de Ege’de “ilkler”e imza atmanın gururunu da yaşadığı gibi, ekonomik gücü olmamasına karşın Türkiye Şampiyonluklarını İzmir’e, Karşıyaka’ya hediye ederek haklı bir gurura erişti. 
Yukarıda belirttiğim gibi, doğru zaman ve doğru insanlarla buluşmak ve ortak hareket etmek, zaferleri de peşpeşe getirmekte. Karşıyaka’nın sportmen olmasının yanı sıra sporu ve çocukları seven Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı her zaman arkasında hisseden ve güç bulan Bostanlıspor, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın oluru her zaman kulübün yanında olan Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel’in destekleri sonucunda Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptığı spor çalışmalarıyla yepyeni şampiyonlar yetiştirdi. Yetiştirmeye de devam ediyor. 
Masa tenisi, kick boks, dart, muaythai branşlarında Türkiye, Ege ve İzmir Şampiyonluklarını Karşıyaka’ya getiren sporcuların en büyük özellikleri de; bu kurslarla spora başlamaları ve halen de devam etmeleri. Başarısının ardındaki gerçeğin ta kendisi de, bu işbirlikteliği. 
Karşıyaka Halk Eğitim Müdürü Ebru Yücel, müdür yardımcısı Hatice Dinler ve görevli Ömer Örün’ün hakkını da yememek gerekir. Onların desteğiyle “Türk Sporu” yepyeni şampiyonları gelecek dönemlerde kazanmaya devam edecek.
Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi başarılı çalışmalarıyla son yıllarda ön plana çıkarak, örnek olmaya başladı. Çeşitli kursların sonucunda Türk Ekonomisine getirisinin yanı sıra yepyeni ustaları yetiştirmesi ve halka hizmette kusur etmemesi çok önemliydi. Unutulmaya yüz tutmuş değerlerin su yüzüne çıkarılmasındaki insan gücüne verdiği destek ve katkı da asla unutulmamalı. Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel’in her konuda cesaretlendirdiği Karşıyaka Milli Eğitim Müdürlüğü, başta Müdür Mustafa İslamoğlu olmak üzere Halk Eğitim Merklezi Müdürü Ebru Yücel’in önerilerine katkısı, bugünkü başarının başlangıcıdır.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ebru Yücel’in çalışkanlığının yanı sıra yeri geldiğinde bir eğitici, yeri geldiğinde bir kursiyer, bir hizmetli gibi çalışması, ekibiyle birlikte hareket ederek görev ile sorumluluk bilincini yerleştirmesi… Üstelik arkadaşlık ruhunu işlemesinden de öte, alın terini el emeği, göz nuruyla işlenen nakışların üzerine akıtması kurumun “birkaç adım” öne çıkmasına yetip artıyor bile…   
Sporda da başarı böyle gelmiyor mu? Birlik ve beraberlik… Herkes kendi sorumluluk ve görevlerini bilip de ifa ettiği sürece başarısızlık gölgede kalır ve başarı ön plana çıkar. Doğru tarafların birlikte hareket ederek, güçbirliğini sağlaması sonucunda da, çıkılan doruk noktası olup, zafer kendiğinden gelir…
İşte Bostanlıspor’un son şampiyonlarında böyle bir tablo göreceksiniz…
Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler…    

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@