15.07.2017, 08:11

Doğru yolu göstermek…

Spor kulüplerimizin bazı yönetici ve başkanları, zaman içinde yazılarımızdaki espriler veya mecazi anlamları bir türlü anlamıyorlar. Herhalde, işlerine gelmediği için de anlamak istemiyorlar.
Kardeşim, arkadaşım, sevgili yöneticim, başkanım… Sizin yaptığınız işin ne kadar kutsal olduğunu anlatıyor ve nasıl zorluklara göğüs gerdiğinizi dile getiriyorum. Bırakın bu peşin hükümlülüğü de “doğru bildiğiniz işiniz”i yapın!..
Ne derler: “Anlamayana sivrisinek saz… Anlamayana davul zurna az… ”
Bu atasözü’nün sözlükteki açıklaması da şöyle: “İnsanların anlayışı bir değildir. İnsan sözü bazen biraz kapalı söylemek ihtiyacı duyar. Anlayışlı kimseler, ne denilmek istediğini anlarlar. Anlayışı kıt kimseler ise ne kadar açık söylense, ne kadar tekrarlansa yine de anlamazlar.”
Bakın biz sevdiklerimize yol gösteriyor, onları uyarıyoruz… Görevimiz bu!
“Araba devrilince (veya teker kırılınca) yol gösteren çok olur.” Teker kırılmadan önlemlerin alınmasını isteyen dost insanlardanız… “Dost acı söyler” lafı her halde bizler için…
“Huylu huyundan vazgeçmez…” se , kendisinin bileceği iştir…
Bazıları çok istiyor; “Armut piş, ağzıma düş...” Artık bu devirde, yok böyle bir model…
Bir dik duruşun olmalı. “Cesurun bakışı, korkağın kılıcından keskindir…” Bu böyle biline…
Futbol takımlarımızda transfer bitti bitecek. Artık son rötuşlar yapılıyor… Bu kez kulüplerimiz ayağını yorganına göre uzatmak için çaba harcıyor. Voleybolda Arkasspor, hentbolda Göztepe iyi bir ekip yarattı. Basketbolda Pınar Karşıyaka bitmeyen borçları nedeniyle sancılı. Zor bir sezon geçeceği kesin. Şube yönetimi nasıl dayanır, çabuk mu pes eder? Kestirmek çok zor! Holding’in ek bütçe verme olasılığı neredeyse sıfır. Bekleyip neler olacak göreceğiz…
 Basketbol Federasyonu bu yıl yeni uygulama getirdi. Buna göre Erkekler Bölgesel Lig maçları oynanmayacak. Çok eski sisteme dönüldü. Her takım kendi ilinin mahalli liginde oynayacak. Dereceye girenler deplasmanlı olarak diğer il takımlarıyla oynayacak. Sonuçta 2. Lige çıkacak.
Sistem saçma sapan. Herkes önüne bakarken, TBF geriye dönüş yaptı… Bu uygulama TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu buralarda yokken uygulanıyordu…
TBF’nin bu lig için yapacağı en akıllı iş, iyice revize edecek, kontrol altına alacak ve genç oyuncuların yetişmesini sağlayacak bir sistemle oynatacaktı. O zaman şu anda şikâyet edilen güç dengesizliği ortadan kalkacak ve üstelik dakşka bile bulamayan genç oyunculara yol açılacaktı.
Ne yaparsın “Türk Basketbolu”nu TBF yönetiyor. Basketbol camiasının fikri bile alınmıyor…
Sonrasını bilemem. Ama bildiğim güzel bir söz var: “Kendi düşen ağlamaz.”

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@