Doğu Ekspresi uzun yıllardır Ankara - Kars arasında seyahat düzenlemektedir. Diğer seyahat seçeneklerine göre yavaş ama güzergahlar arasında ki doğal güzellikleri görmek için iyi bir alternatiftir. Özellikle fotoğrafçılar, Doğa tutkunları, kısa sürede şehir gezmek isteyenler ve doğu illerini merak edenler için harika bir seyahat yoludur. 

Doğu Ekspresi treni bileti, TCDD’nin e-Bilet Sistemi‘nden satın alabilirsiniz ve buradan güncel bilet fiyatlarına ulaşabilirsiniz.Buna ek tcddtasimacilik.gov.tr adlı adreslerinden yolcu kısmında aktif bilet satış noktalarını görebilirsiniz. 44 82 33 bolu telefondan Müşteri Hizmetleri'ni arayıp, TCDD E-bilet uygulamasından da Doğu Ekspresi biletinizi alabilirsiniz.

Güncel Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar? 

Özellikle çift kişilik odalı vagonlarda bilet bulmak yoğunluktan dolayı zor olsa da diğer seçenekler de mevcuttur. Bunlar şu şekilde belirlenmektedir :

Turistik olmayan pulman bilet fiyatı 54.50TL,
65 yaş üstü 30 TL,
Öğrenci 49.50TL
Yataklı oda bilet fiyatı tam tek kişi 480 TL iken iki kişi 600 TL, 
Öğrenci tek 384 TL iken öğrenci çift 489 TL,
65 yaş üstü tek 240 TL iken çift 300 TL şeklindedir. 

Doğu ekspresi hangi şehirlerden geçiyor?

Turistik önemi artan, yanından geçerken muhteşem doğa manzarasıyla eşlik eden, nostaljik bir havada seyahat etmek isteyenler Doğu Ekspresi'ni tercih etmektedir. Geçtiği güzergahlar: Ankara-Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars olarak sıralanmaktadır. Yolculuk yaklaşık 24 saat boyunca sürmektedir ve birçok farklı yerde durup oranın kültürünü tanıma şansınız da mevcuttur. Ara durak yerlerinde birkaç dakika mola verirken, ana duraklarda bu süre 15-50 dakikaya çıkmaktadır.

Tren, Ankara Garı'ndan her gün saat 17:55'te sefere başlayıp, ertesi gün 18:55'te Kars Garı'na varıyor. Fakat rötar, kaza ve benzeri bazı istenmeyen durumlara bu süre uzayabilmekte.  Bazı noktalarda kalkış saatleri ise şu şekildedir; Ankara 17:55, Kayseri 00:48, Sivas, 04:19, Erzincan 10:32. Trene hangi şehirden binecekseniz o şehrin saatlerini takip edebilirsiniz.