Ünlü şarkıcı Edis, gece 12.00'den sonra uygulanan müzik yasağına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Şarkıcı, "Ne hissettirdiğiniz asla unutulmayacak" dedi

Koronavirüs Bilim Kurulu, 26 Nisan Salı günü 'son' kez toplandı. Toplantı sonrası alınan yeni kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Erdoğan tarafından, yaklaşık 3 yıldır kapalı ortamlarda kullanılan maske zorunluluğunun kaldırıldığı açıklandı.
Salgına yönelik birçok yeni kararın açıklandığı Bilim Kurulu toplantısında, pandeminin başından beri devam eden 'gece 12'den sonra müzik yasağına' ilişkin bir karar çıkmadı. Sanatçıların, müzisyenlerin, mekan sahiplerinin çağrıları yine yanıtsız kaldı.

Gözden kaçırmayın

Rihanna doğum yaptı! Bebeğinin cinsiyeti açıklandı Rihanna doğum yaptı! Bebeğinin cinsiyeti açıklandı

Müzik yasağı, Mayıs 2020'den beri devam ediyor.

EDİS'TEN SERT TEPKİ


Yasak sürerken; ünlü şarkıcı Edis, sosyal medya hesabından yaşananlara tepki gösterdi.

Covid-19 önlemlerinin çoğunun kaldırıldığı fakat gece 12.00'dan sonra müzik yasağının devam ettiği bugünler hakkında konuşan şarkıcı, "12'den sonraki müzik yasağının kalkmasını talep etmeyi kendime yediremiyorum artık, çok küçük düşürücü, utanç verici. Yaptığımız işi nasıl böyle küçümsenecek hale getirdiniz ki bu yasaklarınızın sonu yine özgürlüğe ve müziğe yarayacak; ne hissettirdiğinizse asla unutulmayacak" dedi.